Przejdź do treści
view counter

BOLSHOI BALLET LIVE

BOLSHOI BALLET LIVE

 

 

BOLSHOI BALLET Live

sezon 2016/2017 

Bilety na przedstawienia baletowe już w sprzedaży!

 
Teatr Bolszoj ogłosił właśnie program transmisji baletów w sezonie 2016/2017. Podobnie, jak w latach ubiegłych, widzowie kin na całym świecie będą mogli obcować zarówno z baletem klasycznym na najwyższym poziomie, jak i choreografią współczesną.
 
 
Cena biletu na transmisje – 50 zł
Cena biletu ulgowego – 45 zł
Karnet (7 transmisji) – 40 zł za każdą transmisję
 
Na przedstawienia baletowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów. 
 
Zespół baletowy moskiewskiego Teatru Bolszoj cieszy się ogromną i niesłabnącą sławą. Na jego występy melomani wszystkich największych miast świata czekają z ogromną niecierpliwością. Kino Praha jako jedyne w Warszawie prezentuje balet z najsłynniejszego moskiewskiego Teatru Bolszoj ,którego historia sięga czasów carskiej Rosji (1776). W XX wieku zespół wypracował swój własny, niepowtarzalny, wręcz sportowy styl. Wirtuozeria solistów stoi na najwyższym poziomie.
 
 

PROGRAM „Bolshoi Ballet Live” 2016/2017 w Kinie Praha:

 

JEZIORO ŁABĘDZIE

5 lutego 2017 I niedziela I godz. 15:45 I RETRANSMISJA
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz
obsada: Svetlana Zakharova, Denis Rodkin, Artemy Belyakov, Igor Tsvirko
 

WIECZÓR CHOREOGRAFII WSPÓŁCZESNYCH

19 marca 2017 I niedziela I godz. 15:45 I LIVE
muzyka: Igor Strawiński, Carl Czerny, Leonid Desyatnikov
choreografia: Jerome Robbins, Harald Lander, Aleksiej Ratmański
obsada: Pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj
 

BOHATER NASZYCH CZASÓW

9 kwietnia 2017 I niedziela I godz. 16:45I LIVE
muzyka: Ilya Demutsky
choreografia: Youri Possokhov
obsada: Pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj
 
 

Odbyło się:

 

ŚPIĄCA KRÓLEWNA

22 stycznia 2017 I niedziela I godz. 15:45 I LIVE
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz
obsada: Pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj
 

DZIADEK DO ORZECHÓW

18 grudnia 2016 I niedziela I godz. 15:45 I RETRANSMISJA
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz
obsada: Denis Rodkin, Anna Nikulina, Andrei Merkuriev, Vitaly Biktimirov
 
JASNY POTOK
6 listopada 2016 I niedziela I godz. 15:45 I RETRANSMISJA
muzyka: Dmitrij Szostakowicz
choreografia: Jurij Grigorowicz
obsada: Svetlana Lunkina, Mikhail Lobukhin, Maria Alexandrova, Ruslan Skvortsov, Denis Savin, Alexei Loparevich
 
ZŁOTY WIEK
16 października 2016 I niedziela I godz. 16:45 I LIVE
muzyka: Dmitrij Szostakowicz
choreografia: Jurij Grigorowicz
obsada: Pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj

 

DON KICHOT
10.04.2016 | niedziela | 16:45 | transmisja LIVE
muzyka: L. Minkus | choreografia: A. Fadejeczew
 

SPARTAKUS

13.03.2016 | niedziela | 15:45 | retransmisja 
muzyka: A. Chaczaturian | choreografia: J. Grigorowicz
 

POSKROMIENIE ZŁOŚNICY

24.01.2016 | niedziela | 15:45 | transmisja LIVE
muzyka: D. Szostakowicz | choreografia: J. Maillot
 

DZIADEK DO ORZECHÓW

20.12.2015 | niedziela | 15:45 | retransmisja
muzyka: P. Czajkowski| choreografia: J. Grigorowicz
 

DAMA KAMELIOWA

06.12.2015 | niedziela | 15:45 | transmisja LIVE
muzyka: F. Chopin| choreografia: J. Neumeier
 

GISELLE

11.10.2015 | niedziela | 16:45 | transmisja LIVE
muzyka: A. Adolphe| choreografia: J. Grigorowicz
 

KLEJNOTY

08.11.2015 | niedziela | 15:45 | retransmisja
muzyka do „Szmaragdów”: G. Fauré | choreografia: G. Balanchine
muzyka do „Rubinów”: I. Strawiński
muzyka do „Brylantów”: P. Czajkowski
 
 
 
 
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.