Przejdź do treści
view counter

„Kino z Krzyżykiem”

„Kino z Krzyżykiem”

 

„Kino z Krzyżykiem” 

Zapraszamy na kontynuację cyklu, w ramach którego prezentujemy filmy dotyczące relacji, przebaczenia, a także miłosierdzia. Dyskusję z widzami poprowadzi teolog i filmoznawca o. dr Marek Kotyński oraz dziennikarz i historyk sztuki Paweł Kęska. 
 
„Kino z Krzyżykiem” to propozycja dla tych, którzy we współczesnym świecie poszukują Boga, kochają kino i tak jak my, chcą o nim rozmawiać. Widzowie zapoznają się nie tylko z kinem religijnym, lecz także ludzkim, intrygującym i porywającym. Takim, które stawia pytania i daje nadzieję. Filmy, w większości fabularne, zostały dobrane tak, aby dotyczyły relacji, przebaczenia (i jego braku), a także miłosierdzia.
 
Seanse pokazywane w ramach cyklu będą punktem wyjścia do dyskusji nad fenomenem ludzi, którzy poświęcają życie Bogu. Czy można w kinie spotkać Boga? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć , w każdy poniedziałek miesiąca, o godz. 20:00.
 
Po projekcji filmowej zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzą: o. dr Marek Kotyński i Paweł Kęska. 
 
  • o. dr Marek Kotyński - redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca. Profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego sekcji Jana Chrzciciela w Warszawie, gdzie wykłada duchowość współczesną, zagadnienia nowej ewangelizacji i kieruje Forum Filmów Nie-zwyczajnych. Specjalizuje się w badaniach nad ekspresją doświadczenia duchowego w kulturze, zwłaszcza w filmie. Pracuje również, jako rekolekcjonista w Polsce i za granicą.
  • Paweł Kęska - historyk sztuki, teolog, fotograf, dziennikarz radiowy zajmujący się publicystyką kulturalną, społeczną i historyczną. Prezenter Radia Warszawa.
  • prof. Maria Pomianowska - muzyk, badacz, znawca muzyki bliskiego i dalekiego wschodu oraz dawnej muzyki polskiej. Żyjąc i pracując w Japonii, poznała wspólnotę japońskich chrześcijan, o której opowie po projekcji filmu.
Specjalny patronat nad cyklem „Kino z Krzyżykiem” objęli Abp Henryk Hoser i Kardynał Kazimierz Nycz. 
Pokazy filmowe są współorganizowane przez Radio Warszawa, Radio Wnet i Gościa Niedzielnego.

 

Wybrane poniedziałki, godz. 20:00
Cena biletu – 16 zł
 
PROGRAM 
 
 
Czerwiec 2017
12.06.2017 I godz. 20:00 I "Ostatni szczyt", reż. Juana Manuela Cotelo
 
Najlepsza filmowa opowieść o kapłaństwie, jaką widziało kino. Każdego dnia przyciąga tłumy chcących zobaczyć historię księdza, który swoim życiem zachwycił wszystkich tych, którzy mieli okazje go spotkać, jak i tych, którzy dopiero go poznają.
 
 
 
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.