Przejdź do treści
view counter

KINO MYSZKI NORKI

KINO MYSZKI NORKI

KINO MYSZKI NORKI 

Kino Praha i Klub Myszki Norki zapraszają na czwarty sezon cyklu spotkań „Kino Myszki Norki” czyli „Oglądanie, gadanie, działanie”. W tym roku spotkania odbywać się będą w wybrane soboty miesiąca, o godz. 10:00. 
 
Myszka Norka, postać z Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, przyjaciółka dzieci z całej Polski, dwa razy w miesiącu obejrzy z dziećmi ciekawą, emocjonującą bajkę, której fabuła stanie się pretekstem do rozmowy o ważnych sprawach, wartościach, ludziach i świecie. Treść filmu będzie też inspiracją do działań i zabaw muzycznych, plastycznych i ruchowych animowanych przez Myszkę Norkę. Seans filmowy w połączeniu z warsztatami twórczymi, pobudzi zaangażowanie, wyobraźnię i aktywność uczestników, przyniesie dobrą rozrywkę, a dzięki temu usprawni i zwiększy potencjał dziecka! 
 
Terminy spotkań
 
8. kwietnia (sobota), godz. 10:00  
22. kwietnia (sobota), godz. 10:00  
13. maja (sobota), godz. 10:00  
27. maja (sobota), godz. 10:00 
10. czerwca (sobota), godz. 10:00 
24. czerwca (sobota), godz. 10:00 
 
Cena biletu – 10 zł

 

W trakcie spotkań pokażemy nowy polski serial dla dzieci o przygodach sympatycznej i ciekawej świata ryjówki. „Pamiętnik Florki” to mądra i pouczająca propozycja dla maluchów.
 
 
Serial pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka, a główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać, a także oswajać swoje emocje – strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. W animacji ważną rolę pełni dom rodzinny –  ostoja bezpieczeństwa i spokoju, chociaż rodzice Florki nie zawsze wykazują odpowiednie zainteresowanie problemami córki, a czasem wręcz ich nie rozumieją. Jedna rzecz jednak jest nienaruszalna – Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań i niezrażanie się częstym brakiem odpowiedzi.
 
Tematyka odcinków została podzielona na trzy cykle tematyczne: filozoficzny – w którym Florka dziwi się światu, jego zmienności, naturze i zjawiskom przyrodniczym; rodzinny – związany z naturalnymi dla dziecka emocjami, takimi jak radość, rozczarowanie, a także poczucie winy i odpowiedzialności; codzienny – prezentujący m.in. naukę pływania, zakupy w supermarkecie, zarażenie świnką czy marzenie o własnym zwierzątku.

 

Serial, obok mądrych, a czasem zaskakujących refleksji oferuje też dużą dawkę poczucia humoru.

 

Odbyło się:

25. marca (sobota), godz. 10:00 
11. marca (sobota), godz. 10:00
25. lutego (sobota), godz. 10:00
4. lutego (sobota), godz. 10:00
21. stycznia (sobota), godz. 10:00
7. stycznia (sobota), godz. 10:00
17. grudnia (sobota), godz. 10:00
19. listopada (sobota), godz. 10:00
5. listopada (sobota), godz. 10:00
8.października godz. 10:00
22. października (sobota), godz. 10:00

 

Filmy w cyklu

Partnerzy cyklu

 •   Polski Instytut Sztuki Filmowej
 •   Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych
 •  Filmoteka narodowa
 •  Benefit
 • Klub Myszki Norki
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.