Przejdź do treści
view counter

National Theatre Live

National Theatre Live

National Theatre Live

 

Kino Praha oraz Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego i Zarząd Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na pokaz spektaklu NA ŻYWO w ramach cyklu National Theatre Live. 
 
Royal  National Theatre (Królewski Teatr Narodowy) w Londynie, znany powszechnie jako „National Theatre”, jest kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. Historia tej narodowej sceny Anglii sięga połowy XIX wieku, ale National Theatre w obecnym kształcie zaczął funkcjonować dopiero ponad sto lat później. W 1963 roku dał swoją pierwszą premierę – „Hamleta” Williama Shakespeare’a. 
 
Dziś przedstawienia brytyjskiej sceny narodowej transmitowane i retransmitowane są do kilkuset miast świata (w Polsce prezentowało je i prezentuje już 25 kin). W spektaklach transmitowanych na cały świat występują aktorzy doskonale znani z ekranów kin: Helen Mirren, Ralph Fiennes, Tom Hiddleston, Benedict Cumberbatch, Jonny Lee Miller, James Franco, Danny Boyle, Carey Mulligan, Helen McCrory i inni.
 
Spektakle teatralne transmitowane są w jakości High Definition z dźwiękiem Digital Dolby Surround oraz realizowane są w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
 
Cena biletu na transmisje – 50 zł
Cena biletu ulgowego – 45 zł
Cena biletu specjalnego – 35 zł (studenci/doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego - za okazaniem ważnej legitymacji - JEDEN bilet)
Na spektakle teatralne kino nie prowadzi rezerwacji biletów.

 

PROGRAM:

 
WIECZÓR TRZECH KRÓLI
6 kwietnia 2017, czwartek, 20:00
 
Statek rozbija się na skałach. Viola zostaje wyrzucona na brzeg, ale jej brat bliźniak – Sebastian – jest zaginiony. Zdeterminowana by przeżyć, zaczyna eksplorować nieznany ląd. Tak rozpoczyna się wir pomylonej tożsamości i nieodwzajemnionej miłości. 
 
Znajdujące się nieopodal domostwa Olivii i Orsino są przepełnione pasją. Nawet gosposia Malvolia zanurza się w szaleństwie. Tam gdzie muzyka jest pożywką dla miłości, a nikt nie jest tym kim się wydaje, wszystko jest możliwe.
 
Simon Godwin (NTLive: Człowiek i nadczłowiek, Strategia gołych kawalerów) reżyseruje tę nową produkcję z Tamsin Greig (Friday Night Dinner, Black Books, Episodes) jako Malvolią. W obsadzie również Daniel Rigby (Flowers, Jericho), Tamara Lawrence (Undercover), Doon Mackichan (Smach the Pony) oraz Daniel Ezra (The Missing, Undercover)
 
 
* * *
 
"Oglądaj spektakle z cyklu National Theatre Live wraz z UW!", wydarzenia objętego honorowym patronatem przez Jego Magnificencję Rektora UW, dr hab. Marcina Pałysa, prof. UW. 
* * *
W spektaklach transmitowanych na cały świat występują aktorzy doskonale znani z ekranów kin: Helen Mirren, Ralph Fiennes, Tom Hiddleston, Benedict Cumberbatch, Jonny Lee Miller, James Franco, Danny Boyle, Carey Mulligan, Helen McCrory i inni.
 
Spektakle teatralne transmitowane są w jakości High Definition z dźwiękiem Digital Dolby Surround oraz realizowane w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

 

Odbyło się:

9 marca 2017 - "Hedda Gabler"
16 lutego 2017 - "Święta Barbara"
2 lutego 2017 - "Amadeusz"
22. września 2016 - "Opera za trzy grosze"
30. czerwca 2016 - "Człowiek dwóch szefów"
25. lutego 2016 - "Jak Wam się podoba"
28. stycznia 2016 - "Niebezpieczne związki"
8. grudnia 2015 - "Jane Eyre"

Filmy w cyklu

Kino Praha - poster NT LIVE - Wieczór Trzech Króli

NT LIVE - Wieczór Trzech Króli

06.04.17 o godz. 20:00
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.