Przejdź do treści
view counter

NT LIVE - ANTONIUSZ I KLEOPATRA

NT LIVE - ANTONIUSZ I KLEOPATRA

National Theatre Live
"Antoniusz i Kleopatra"

Kino Praha oraz Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego i Zarząd Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na pokaz spektaklu NA ŻYWO w ramach cyklu National Theatre Live.

Oglądaj NTLive na żywo wraz z UW!" to kontynuacja niezwykle popularnego projektu Samorządu Studentów i Samorządu Doktorantów UW, objętego honorowym patronatem przez Jego Magnificencję Rektora UW dr hab Marcina Pałysa, prof. UW od 2013 roku. Dzięki zaangażowaniu obu Samorządów posiadacze legitymacji studenckiej lub doktoranckiej UW mogą kupić bilety na wszystkie pokazy National Theatre Live w promocyjnej, dedykowanej tylko dla nich, cenie 35 zł.

6 grudnia 2018 r. o godz. 20:00 w Kinie Praha odbędzie się pokaz sztuki „Antoniusz i Kleopatra”, transmitowanej na żywo z polskimi napisami w ramach projektu National Theatre Live, realizowanego na całym świecie przez Narodowy Teatr Wielkiej Brytanii.

Wielka miłość i wielka polityka to splatające się wątki tego dzieła Williama Szekspira. Dramatopisarz zachował podstawowe fakty historyczne, opierając się prawdopodobnie na źródłach starożytnych tłumaczonych na angielski, m.in. „Żywotach sławnych mężów” Plutarcha. Jak zwykle jednak miały one posłużyć do pokazania ludzkich namiętności i ich wpływu na losy jednostek i całych narodów. Kluczową postacią okaże się piękna królowa Kleopatra.

 

Cezar i jego zabójcy nie żyją (tę część historii Rzymu odmalował Szekspir w dramacie „Juliusz Cezar”). Rządy sprawuje jedyny ocalały, generał Marek Antoniusz, ale o władzę upomina się spadkobierca Cezara – Oktawian, wnuk siostry Juliusza i jego adoptowany syn. Tymczasem na pograniczu cesarstwa, w Egipcie, rozkwita romans Antoniusza i Kleopatry, który u Szekspira przybiera postać chorobliwego uzależnienia wojownika od miłości namiętnej królowej. W tragicznej walce między oddaniem i obowiązkiem obsesja staje się katalizatorem wojny. Chłodny Oktawian ma przewagę nad kochankami, w których wcielają się Ralph Fiennes i Sophie Okonedo.

 

Spektakl reżyseruje Simon Godwin, który w poprzednich latach stworzył transmitowane do kin w cyklu „NT Live” inscenizacje „Człowieka i nadczłowieka” (również z Ralphem Fiennesem), „Strategii gołych kawalerów” i „Wieczoru Trzech Króli”.

 

Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania: ok. 220 min.

* * *

Royal National Theatre (Królewski Teatr Narodowy) w Londynie, znany powszechnie jako „National Theatre”, jest kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. Historia tej narodowej sceny Anglii sięga połowy XIX wieku, ale National Theatre w obecnym kształcie zaczął funkcjonować dopiero ponad sto lat później. W 1963 roku dał swoją pierwszą premierę – „Hamleta” Williama Shakespeare’a.

 

Dziś przedstawienia brytyjskiej sceny narodowej transmitowane i retransmitowane są do kilkuset miast świata (w Polsce prezentowało je i prezentuje już 25 kin). W spektaklach transmitowanych na cały świat występują aktorzy doskonale znani z ekranów kin: Helen Mirren, Ralph Fiennes, Tom Hiddleston, Benedict Cumberbatch, Jonny Lee Miller, James Franco, Danny Boyle, Carey Mulligan, Helen McCrory i inni.

Spektakle teatralne transmitowane są w jakości High Definition z dźwiękiem Digital Dolby Surround oraz realizowane są w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

 

***

NT LIVE - "ANTONIUSZ I KLEOPATRA"

6 grudnia, czwartek, od godz. 20:00
Bilety już w sprzedaży!

 
Cena biletu normalnego: 45,00 zł 
Cena biletu ulgowego: 40,00 zł
Cena biletu specjalnego: 35,00 zł (studenci/doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego)

 

KUP BILET ON-LINE

Na spektakle teatralne kino nie prowadzi rezerwacji biletów.

 

INFORMACJE O WYDARZENIACH:

Kasa kina Praha
ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa
tel.: (22) 343 03 10

Filmy w cyklu

Kino Praha - poster NT LIVE - "ANTONIUSZ I KLEOPATRA"

NT LIVE - "ANTONIUSZ I KLEOPATRA"

06.12.18 o godz. 21:00
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.