Przejdź do treści
view counter

NT LIVE - HAMLET

NT LIVE - HAMLET

National Theatre Live
"Hamlet"

 

 

Nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch (serial BBC „Sherlock”, „Gra tajemnic”, „Frankenstein” transmitowany do kin w cyklu NT Live) wciela się w tytułową rolę w wielkiej tragedii Szekspira. Wyreżyserowany przez Lyndsey Turner i wyprodukowany przez Friedman Productions Sonia spektakl był transmitowany z Barbican Theatre do kin w całej Europie i poza nią 15 października 2015 roku i bił wszelkie rekordy popularności wśród tego typu transmisji. Szekspirowska tragedia już stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze. Spektakl wyreżyserowała Lyndsey Turner współpracująca m.in. z West Endem, the Royal National Theatre, the Royal Shakespeare Company teatrami Broadwayu, a scenografię przygotowała Es Devlin, scenografka współpracująca także z The Metropolitan Opera.

 

Inscenizacja przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłą aktualność arcydzieła Shakespeare’a. Stawia również duży nacisk na wątki polityczne i szpiegowskie zawarte w sztuce. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie stary Hamlet, potężny król Danii, ojciec Hamleta. Koronę przejmuje jego brat Klaudiusz. Wdowa po królu, Gertruda, matka Hamleta, szybko oddaje swoją rękę uzurpatorowi. Hamlet podejrzewa stryja o spisek. Gdy kraj przygotowuje się do wojny, rozpada się książęca rodzina. Zmuszony, by pomścić śmierć ojca, a jednocześnie sparaliżowany stojącym przed nim zadaniem, Hamlet sprzeciwia się swojemu położeniu, działając wbrew rozsądkowi i bezpieczeństwu kraju.

Spektakl już wtedy okrzyknięto wydarzeniem, ze względu na grę aktorską i pełną rozmachu oprawę plastyczną inscenizacji. Od czasu premiery aktorzy, którzy wystąpili w „Hamlecie” stali się rozpoznawalni na całym świecie dzięki udziałowi w serialu „Gra o tron”. Ciarán Hinds wcielający się w postać Klaudiusza, stryja Hamleta, znany jest z roli Mance’a, króla za murem. Z kolei w roli Ducha Ojca Hamleta i Grabarza zobaczymy Petera Vaughana, który w „Grze o tron” zagrał mastera Aemona Targaryena.

 

Spektakle teatralne transmitowane są w jakości High Definition z dźwiękiem Digital Dolby Surround oraz realizowane są w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

 

OGÓLNE INFORMACJE

24 kwietnia, wtorek
godz. 19:00 
– retransmisja przedstawienia teatralnego „Hamlet

Cena biletu normalnego – 38 zł
Cena biletu ulgowego – 32 zł
Cena biletu grupowego – 28 zł

Na spektakle teatralne kino nie prowadzi rezerwacji biletów.

Odbyło się:

20 marca 2018 - "Hamlet"
06.04.2017 - "Wieczór Trzech Króli"
9 marca 2017 - "Hedda Gabler"
16 lutego 2017 - "Święta Barbara"
2 lutego 2017 - "Amadeusz"
22. września 2016 - "Opera za trzy grosze"
30. czerwca 2016 - "Człowiek dwóch szefów"
25. lutego 2016 - "Jak Wam się podoba"
28. stycznia 2016 - "Niebezpieczne związki"
8. grudnia 2015 - "Jane Eyre"

Filmy w cyklu

PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.