Przejdź do treści
view counter

Passion4travel.pl: Spotkania podróżnicze

Passion4travel.pl: Spotkania podróżnicze

 

Passion4Travel.pl

spotkania podróżnicze 

„A było tak pięknie. Syria i Jordania w 2009”

 

Passion4Travel.pl powraca! Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się jak zawsze o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha. 
 
Podczas najbliższego spotkania 26. stycznia odwiedzimy miejsca, które przemijają na naszych oczach. Wraz z Anią Jackowską – laureatką prestiżowej nagrody National Geographic Traveler – wybierzemy się w podróż do Syrii i Jordanii z 2009 roku. Odwiedzimy miejsca, które obecnie kojarzymy ze wstrząsających relacji telewizyjnych. Aleppo, Hama, Palmira, Damaszek – miasta, przez które przetoczyła się wojna i gdzie serca i umysły ludzi na długie lata zostały okaleczone. Ciężko uwierzyć, że jeszcze parę lat temu toczyło się tam wspaniałe, kolorowe, normalne życie! 
 
Część dochodu z biletów zostanie przekazana na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej prowadzącej działania w 50 obozach dla uchodźców wewnętrznych na terenie prowincji Idlib i Aleppo. 
 
Syria i Jordania kusiły swoim kolorem, orientem, tajemnicą i podkreślaną przez stereotypy niedostępnością. Dla Ani były to wystarczające argumenty, by wybrać się w samotną podróż motocyklem. Kilka dni nieustającej jazdy po 700 km dziennie ukazały granicę turecko – syryjską, a wraz z nią początek wielkiej przygody. Samotnie podróżująca kobieta na motocyklu, trochę namieszała w porządku arabskiego świata.  Ania uczestniczyła w rodzinnych piknikach, była gościem domów i jordańskiego komisariatu policji. Kobieca ciekawość posadziła ją na fotel męskiego salonu piękności i na lokalny motocykl, na którym przed surowym jury zebranym na stacji benzynowej musiała udowodnić, że naprawdę potrafi jeździć. Kobiety patrzyły na nią z ciekawością i chętnie rozmawiały. A mężczyźni? Fotografowali się na jej motocyklu, przynosząc w zamian jedzenie, wyważali zamknięte drzwi kiedy chciała je otworzyć, oddawali lekarstwa kiedy była chora, pomagali w noszeniu kufrów i smarowaniu łańcucha motocykla... oliwą z oliwek.  
Ania Jackowska nie liczy kilometrów, ale uśmiechy spotykanych po drodze ludzi. Dzięki tym spotkaniom i otwartości Bliski Wschód nieoczekiwanie stał się jej  bliski. 
 
* * *
Passion4travel.pl: Spotkania Podróżnicze w Kinie Praha to cykl comiesięcznych spotkań miłośników samochodów terenowych i turystycznego enduro. Pokazy filmów i slajdów z wypraw do najdalszych zakątków świata, rozmowy z organizatorami wyjazdów, a także porady od bardziej doświadczonych podróżników. Passion4travel.pl jednoczy ludzi gotowych porzucić znane i przetarte szlaki, by – dzięki niezależności, jaką daje samochód lub motocykl – dotrzeć dalej i poczuć więcej.
 
Anna Jackowska – motocyklistka, podróżniczka, autorka książek. Rozpoznawana po blond warkoczu, uśmiechu, filigranowej sylwetce i dużej odwadze życia. Dla wielu ikona od lat inspirująca innych do  przekraczania własnych granic. Samotnie na motocyklu przemierza drogi różnych części świata. Dotychczasowe kierunki jej samotnych podróży motocyklowych to: Maroko, Syria, Jordania, kraje Bałkańskie, USA, Argentyna, Australia, kraje Europy zachodniej i południowej. Laureatka prestiżowej nagrody National Geographic Traveler.  Autorka książek: „Kobieta na motocyklu”, „Samotnie przez Bałkany”. Pasję podróży i ciekawość świata rozbudza w dzieciach i młodzieży prowadząc spotkania edukacyjne. Dorosłych zabiera w motocyklowe podróże w nieznane.
 
Zapraszamy wszystkich miłośników podróży na spotkania z cyklu 
Passion4travel.pl: Spotkania podróżnicze w Kinie Praha!
A było tak pięknie. Syria i Jordania w 2009 
26. stycznia, godz. 20:30

 

cena biletu – 15zł 

FACEBOOK SPOTKANIA PODRÓŻNICZE

 
cena biletu – 15zł 
 
Odbyło się:
23. listopada, godz. 20:30 "Orlice w Himalajach"
27. października, godz. 20:30 „Wikiwyprawa Chiny 2015”
29 września, godz. 20:30 „Afryka Zachodnia we trzech"
19 maja, godz. 20.30 „Pod Stopami Słońca”. Motocyklami przez Azję Środkową, Pamir i Afganistan. 
27 kwietnia, godz. 20:30 „Rajdy cross country w fotografiach Jacka Boneckiego”
17 marca, godz. 20.30 „PoDrodze Afryka – Maluchem przed Afrykę” 
18 lutego, godz. 20.30, „Mazungu jadą do Afryki – czyli o wyprawie do Konga (DRC)” 
21 stycznia, godz. 20.30, „Kurdystan – historia i teraźniejszość” 
 
2015
17 grudnia, godz. 20.30, „Dwa oblicza Afryki. Mali i Burkina Faso oraz Namibia i Botswana. Jeden kontynent i żadnych innych podobieństw” 
26 listopada, godz. 20.30, „Wąską drogą w Himalaje”
29 października, godz. 20.30, „Kaukaz Północny. Samotna podróż tam, gdzie niby strzelają i zjadają”
1 października, godz. 20.30, „Pod niebem Patagonii”
18 czerwca, godz. 20.30, „Zagubione dusze”
21 maja, godz. 20.30, „Nachito w Ameryce Środkowej”
23 kwietnia, godz. 20.30, „Przez Wagadugu” - wyprawa motocyklowa po Afryce Zachodniej
26 marca, godz. 20.30, Szymon Springer i Eryk Krasny: Motocyklami z Polski do Australii
 

 

 

Partnerzy cyklu

 • AAAPassion4
 • Adwenture HD
 • Bla Bla Car
 • DT
 • Kontynent Warszawa
 • parabuch
 • PituPitu
 • Planete plus
 • Podróże
 • Poznaj świat
 • Radio Kolor 103 FM
 • Radio Warszawa 106,2 FM
 • szpilki na mapie
 • Travel Chanel
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.