Przejdź do treści
view counter

Poranki Teatralne

Poranki Teatralne

Poranki Teatralne

 
Zapraszamy do magicznego świata baśni, legend i niezwykłych opowieści! W wybraną niedzielę miesiąca, sala kinowa zamieni się w scenę teatralną, na której aktorzy przedstawią znane i lubiane bajki. Spektakle familijne wzbogacone o charakter edukacyjny, staną się wspaniałą alternatywą wspólnego spędzania czasu w… kinie! 

 

„Brzydkie kaczątko”

 
9. kwietnia, wyjątkowo o godz. 10:00 pokażemy wyjątkowy spektakl, który swój początek będzie miał w sklepie ze starociami. Pewnego dnia odwiedza go bardzo smutna i przygnębiona dziewczynka, przypominająca sklepikarzowi bajkową postać brzydkiego kaczątka. W tym miejscu rodzi się pomysł na opowiedzenie tej cudownej baśni.
 
Na oczach widzów sklep zmienia się w wiejskie podwórko, a następnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawiają się poszczególni bohaterowie przedstawienia m.in. kaczka, kaczor, starowinka, parka rozwrzeszczanych dzieciaków, piękne białe łabędzie i oczywiście Brzydkie Kaczątko.
 
W trakcie trwania spektaklu wielokrotnie zmieniają się krajobrazy oraz pory roku. W tej scenerii Brzydkie Kaczątko wędruje po świecie, szukając ciepła, miłości, zrozumienia i przyjaciół, spotyka na swej drodze wiele postaci, które nie potrafią, a także nie chcą mu pomóc. Wręcz przeciwnie! Krzywdzą je i poniżają. Jednak jak to w baśniach bywa, smutek i cierpienia zostają wynagrodzone, a wszystko dobrze się kończy. Dziewczynka ze sklepu z pamiątkami uświadomiła sobie, że w niej także drzemie piękny łabędź, w którego może zamienić się kiedy tylko zechce. 
 
"Brzydkie Kaczątko" to przedstawienie oparte na znanej baśni Hansa Christiana Andersena pod tym samym tytułem, grane przez dwójkę aktorów. Całość ubrana jest w piękną muzykę, która skłania widzów do refleksji i przemyśleń. Poprzez ten spektakl autorka scenariusza chce uświadomić młodej widowni, że różnice w wyglądzie nie są powodem do poniżania i wyśmiewania, nieśmiałym pragnie dodać pewności siebie, a zbyt zarozumiałych uczy tolerancji.
 
Przedstawienie teatralne trwa 45 min.
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.
 
 
***
 

Z NURTEM WISŁY

 
21. maja, o godz. 11:00 zapraszamy na spektakl, a raczej zabawę teatralną, która dzięki swojej dynamice, zaangażuje każde dziecko!
 
W zaproponowanym przez Teatr Vaška przedstawieniu, aktorzy grają na żywym planie, animując różnego typu lalki, bawiąc się z widzami, tym samym wprowadzając ich w akcję sceniczną. 
 
Wraz z bohaterem prowadzącym – Flisakiem – dzieci płyną z biegiem Wisły do Bałtyku, mijając po drodze Podhale, Kraków i Warszawę. Dłuższą chwilę spędzają na pograniczu Kujaw i Pomorza, czyli regionów Teatrowi Vaška najbliższych! To tutaj najmłodsi towarzyszą lirycznej przygodzie, kończącej się weselem Kujawianki i Pomorzanina, na którym są najważniejszymi gośćmi!
 
W spektaklu „Z nurtem Wisły” wykorzystanych zostało wiele zaskakujących pomysłów plastycznych. A największym atutem przedstawienia jest muzyka – ta całkiem współczesna i ta, sięgająca do tradycji ludowej. W trakcie spektaklu dzieci bawią się z aktorami, śpiewając, tańcząc, tworząc oprawę dźwiękową i scenograficzną.
 
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.
 
***
 

DALEJ W DROGĘ

 

18. czerwca, o godz. 11:00 zapraszamy na spektakl teatralny o ludzkich marzeniach, pragnieniu poznawania świata, przyjaźni, rodzinnej miłości, a także gotowości niesienia pomocy, tym którzy są w potrzebie.
 
W trakcie przedstawienie najmłodsi spotkają interesujące postacie, a wśród nich Wilka z Białowieży, który zdecydował się na opuszczenie leśnych ostępów po to, by wreszcie poznać nieznane mu okolice. Ale to nie koniec!
 
Wraz z pojawieniem się Cygana przed dziećmi otworzy się egzotyczny świat kultury oraz obyczajów Romów. Oczywiście, nie zabraknie pełnej dynamiki i emocji muzyki cygańskiej! Oprócz Wilka i Cygana, w spektaklu bliżej poznamy Młodą Cygankę – Inez – bliską wszystkim dzieciom w impulsywnych reakcjach, żywiołowości, a także energii. 
 
Spektakl „Dalej, w drogę!” wprowadza w krótkich, efektownych epizodach mieszkańców różnych stron Europy. A więc będzie to jodłujący Tyrolczyk, gondolier z Wenecji śpiewający urokliwe barkarole oraz oczarowany czardaszem Węgier. W warstwie poznawczej przedstawienie przybliża widzom różnorodność kulturową Europy, wielkie bogactwo jej obyczajów, piękno muzyki i tańca oraz przywiązanie Europejczyków do własnych narodowych tradycji.
 
Autorzy spektaklu stosują urozmaicone technik teatralne. Począwszy od żywego planu, sprzyjającego nawiązywaniu bliskiego kontaktu z widownią, a skończywszy na wykorzystaniu masek i lalek-pacynek. Oprawa muzyczna przedstawienia sięga do europejskich wzorców etnicznych oraz prostych, rytmicznych piosenek, skłaniających do wspólnego śpiewania. Scenografia jest pomysłowa, lekka i funkcjonalna.
 
„Dalej, w drogę!” to po prostu dobra zabawa z elementami dydaktycznymi, adresowana do każdego, kto lubi teatr, przygodę i śmiech.
 
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.
 

* * *
 
PROGRAM
wybrane niedziele miesiąca, godz. 11:00
cena biletu – 25zł 
 
BRZYDKIE KACZĄTKO
UWAGA! ZMIANA GODZINY PRZEDSTAWIENIA
09.04.2017 I niedziela I 10:00
 
Z NURTEM WISŁY
21.05.2017 I niedziela I 11:00
 
DALEJ W DROGĘ
18.06.2017 I niedziela I 11:00
 
Współpracujemy z Teatrem Vaška.
 
 
Zapraszamy wszystkich milusińskich wraz z opiekunami na spotkania z cyklu 
„Poranki Teatralne” 
 
Odbyło się:
19.03.2017 I niedziela I 11:00 PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA
26.02.2017 I niedziela I 11:00 BYŚ I DYŚ
29.01.2017 I niedziela I 11:00 BAL NA TRATWIE
11.12.2016 I niedziela I 11:00 SEKRETY PŁASZCZA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
20.11.2016 I niedziela I 11:00 CUDOWNA LAMPA ALL AD DINA
23.10.2016 I niedziela I 11:00 O CHŁOPCU Z DREWNA
25.09.2016 I niedziela I 11:00 TRZY ŚWINKI
 
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.