Przejdź do treści
view counter

Poranki Teatralne

Poranki Teatralne

Poranki Teatralne

 

„Bal na tratwie”

 
Dwaj marynarze – Bosman i Majtek – to prawdziwe morskie wilki, które w połączeniu stanowią naprawdę komiczną parę! Kiedy dołącza do nich pewna siebie i władcza Złota Rybka, nieporozumienia narastają w zawrotnym tempie. Co może je rozładować? Oczywiście wesoła i beztroska karnawałowa zabawa!
 
Bosman i Majtek przeżyli morską katastrofę. Płynąc w szalupie ratunkowej, tak byli zafascynowani poszukiwaniem lądu, że nie zauważyli, iż już od dawna mają twardy grunt pod stopami, a w sieci sporych rozmiarów Złotą Rybkę, która w dodatku nie spełnia życzeń. To jej żądania muszą zrealizować nieustraszeni marynarze. 
 
"Bal na tratwie" to komediowy spektakl teatralny połączony w bardzo wyważonych proporcjach z zabawą karnawałową. Części teatralnej towarzyszy oryginalna muzyka szantowa. Radość uczestników gwarantowana!
 
 
Po przedstawieniu teatralnym zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach organizowanych w holu kina.
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.
 
 
* * *

„Byś i Dyś”

 
Zapraszamy do magicznego świata baśni, legend i niezwykłych opowieści! W wybraną niedzielę miesiąca, o godz. 11:00 sala kinowa zamieni się w scenę teatralną, na której aktorzy przedstawią znane i lubiane bajki. Spektakle familijne wzbogacone o charakter edukacyjny, staną się wspaniałą alternatywą wspólnego spędzania czasu w… kinie! 
 
Dwaj bliźniacy – Byś i Dyś – dwójka chłopców żądnych przygód i nauk. Jeden z nich marzy o dalekich podróżach w nieznane, drugi pragnie zgłębić wszystkie tajniki wiedzy. Czy uda im się zrealizować marzenia? Zdobyć to czego pragną? Kto wie? Może odnajdą miłość lub przekonają się, że najpiękniejsza jest rodzinna ziemia. O tym dowiecie się już niedługo!
 
„Byś i Dyś” – spektakl oparty na motywach baśni Adolfa Dygasińskiego ukarze nam liczne życiowe prawdy i przesłania. Dowiemy się, że w trudnych momentach życia można liczyć na pomoc bliskich. To właśnie dzięki ich poświęceniu, jeden z braci zostaje wybawiony z opresji, przy okazji ratując piękną królewnę z rąk złej czarownicy.  
 
Ciekawe charaktery, dramatyczne sytuacje, zaskakujące zwroty akcji. A wszystko to na planie lalkowym, chociaż i one mogą zaskoczyć widzów swoim plastycznym wyrazem. Ciekawej akcji scenicznej towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo, a na odbiór słownej warstwy baśni wpływać będzie rytmiczna proza dialogów i leciutka archaizacja języka. 
 
Spektakl teatralny „Byś i Dyś” adresowany jest do dzieci w różnym wieku. Dużym i małym z pewnością spodobają się pomysłowo wykonane, barwne lalki, wartka akcja, udział zwierzęcych bohaterów i szczęśliwe zakończenie. Dobra zabawa gwarantowana!
 
Po przedstawieniu teatralnym zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach organizowanych w holu kina.
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.
 
Byś i Dyś
 
* * *
 
 
PROGRAM
wybrane niedziele miesiąca, godz. 11:00
cena biletu – 25zł 
 
BAL NA TRATWIE
29.01.2017 I niedziela I 11:00
BYŚ I DYŚ
26.02.2017 I niedziela I 11:00
PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA
19.03.2017 I niedziela I 11:00
Z NURTEM WISŁY
21.05.2017 I niedziela I 11:00
DALEJ W DROGĘ
18.06.2017 I niedziela I 11:00
 
Współpracujemy z Teatrem Vaška.
 
 
Zapraszamy wszystkich milusińskich wraz z opiekunami na spotkania z cyklu 
„Poranki Teatralne” 
 
Odbyło się:
11.12.2016 I niedziela I 11:00 SEKRETY PŁASZCZA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
20.11.2016 I niedziela I 11:00 CUDOWNA LAMPA ALL AD DINA
23.10.2016 I niedziela I 11:00 O CHŁOPCU Z DREWNA
25.09.2016 I niedziela I 11:00 I TRZY ŚWINKI
 

Filmy w cyklu

Kino Praha - poster Poranki Teatralne: Bal na tratwie

Poranki Teatralne: Bal na tratwie

29.01.17 o godz. 11:00
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.