Przejdź do treści
view counter

Poranki Teatralne

Poranki Teatralne

Poranki Teatralne

„Byś i Dyś”

 
Zapraszamy do magicznego świata baśni, legend i niezwykłych opowieści! W wybraną niedzielę miesiąca, o godz. 11:00 sala kinowa zamieni się w scenę teatralną, na której aktorzy przedstawią znane i lubiane bajki. Spektakle familijne wzbogacone o charakter edukacyjny, staną się wspaniałą alternatywą wspólnego spędzania czasu w… kinie! 
 
 
Najnowszy spektakl "Byś i Dyś" już 26. lutego o godz. 11:00 :)
 
Dwaj bliźniacy – Byś i Dyś – dwójka chłopców żądnych przygód i nauk. Jeden z nich marzy o dalekich podróżach w nieznane, drugi pragnie zgłębić wszystkie tajniki wiedzy. Czy uda im się zrealizować marzenia? Zdobyć to czego pragną? Kto wie? Może odnajdą miłość lub przekonają się, że najpiękniejsza jest rodzinna ziemia. O tym dowiecie się już niedługo!
 
„Byś i Dyś” – spektakl oparty na motywach baśni Adolfa Dygasińskiego ukarze nam liczne życiowe prawdy i przesłania. Dowiemy się, że w trudnych momentach życia można liczyć na pomoc bliskich. To właśnie dzięki ich poświęceniu, jeden z braci zostaje wybawiony z opresji, przy okazji ratując piękną królewnę z rąk złej czarownicy.  
 
Ciekawe charaktery, dramatyczne sytuacje, zaskakujące zwroty akcji. A wszystko to na planie lalkowym, chociaż i one mogą zaskoczyć widzów swoim plastycznym wyrazem. Ciekawej akcji scenicznej towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo, a na odbiór słownej warstwy baśni wpływać będzie rytmiczna proza dialogów i leciutka archaizacja języka. 
 
Spektakl teatralny „Byś i Dyś” adresowany jest do dzieci w różnym wieku. Dużym i małym z pewnością spodobają się pomysłowo wykonane, barwne lalki, wartka akcja, udział zwierzęcych bohaterów i szczęśliwe zakończenie. Dobra zabawa gwarantowana!
 
Po przedstawieniu teatralnym zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach organizowanych w holu kina.
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.
 
Byś i Dyś
 
* * *
 
 

PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA

 

Teatralny komiks stworzony na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza będzie doskonałą okazją do zapoznania się ze sztuką lalkową okraszoną elementami żywego planu.
 
19. marca, o godz. 11:00 bliżej poznamy perypetie niesfornego Koziołka, który swoją odwaga, dobrocią, mądrością i życzliwością wobec ludzi może stać się przykładem dla niejednego z nas!
 
Tytułowy bohater mimo swojego niezbyt pochlebnego imienia, wykazuje się sprytem i pomysłowością, co wprowadza widza w dobry humor. Optymizm Koziołka zyskuje mu wiele sympatii i ciepła – tak nam wszystkim potrzebnych.
 
„Przygody Koziołka Matołka” – to spektakl zrealizowany w konwencji zabawy teatralnej o żywej akcji, humorze i przebojowej muzyce. Reżyser przedstawienia stosując różne techniki lalkowe, zaznajamia młodą publiczność z różnorodnością form teatru lalek, a oryginalne pomysły dodają atrakcyjności przedstawieniu. Dodatkowym atutem spektaklu jest piękna oprawa sceniczna, która wprowadza widza w świat bajki i zabawy. 
 
Przedstawienie teatralne trwa 45 min.
Po spekatklu zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach organizowanych w holu kina.
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.
 
Poranki Teatralne
 
 
PROGRAM
wybrane niedziele miesiąca, godz. 11:00
cena biletu – 25zł 
 
BYŚ I DYŚ
26.02.2017 I niedziela I 11:00
 
PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA
19.03.2017 I niedziela I 11:00
 
BRZYDKIE KACZĄTKO
UWAGA! ZMIANA GODZINY PRZEDSTAWIENIA
09.04.2017 I niedziela I 10:00
 
Z NURTEM WISŁY
21.05.2017 I niedziela I 11:00
 
DALEJ W DROGĘ
18.06.2017 I niedziela I 11:00
 
Współpracujemy z Teatrem Vaška.
 
 
Zapraszamy wszystkich milusińskich wraz z opiekunami na spotkania z cyklu 
„Poranki Teatralne” 
 
Odbyło się:
29.01.2017 I niedziela I 11:00 BAL NA TRATWIE
11.12.2016 I niedziela I 11:00 SEKRETY PŁASZCZA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
20.11.2016 I niedziela I 11:00 CUDOWNA LAMPA ALL AD DINA
23.10.2016 I niedziela I 11:00 O CHŁOPCU Z DREWNA
25.09.2016 I niedziela I 11:00 I TRZY ŚWINKI
 
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.