Przejdź do treści
view counter

Przedpremiera - Dziennik maszynisty

Przedpremiera - Dziennik maszynisty

DZIENNIK MASZYNISTY

PRZEDPREMIEROWY POKAZ FILMU

22 LUTEGO

 

Lubisz czarne komedie i bałkańskie szaleństwo? Pokochasz ten film! Przedpremierowy pokaz filmu „Dziennik maszynisty” już 22 lutego o godz. 19:00 w kinie Praha! Bilety od 14 złotych!*

Statystyki pokazują, że w trakcie swojej kariery zawodowej każdy maszynista pracujący na kolei, nieumyślnie zabija od 15 do 20 ludzi. Film jest tragikomiczną opowieścią o niewinnych masowych mordercach i ich życiu.

Ilija jest doświadczonym maszynistą, który zbliża się do emerytury. Na koncie ma rekordową liczbę 28 zabitych. W ślady ojca idzie jego 19-letni syn Sima. Za chwilę po raz pierwszy przejmie stery pociągu. Jest podekscytowany, ale i przerażony, że idzie za tym zostanie zabójcą. Mijają dni, Sima pracuje i nie wydarza się żaden wypadek. Żaden samobójca, bezdomny czy nieuważny człowiek nie wchodzi pod pociąg. Napięcie chłopaka w oczekiwaniu na wypadek staje się nieznośnie. Ojciec nie może patrzeć na jego męczarnie i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

 

***

 

DZIENNIK MASZYNISTY” - PRZEDPREMIERA

22 lutego, czwartek, godz. 19:00
*Cena biletu – 18 zł – normalny, 16 zł – ulgowy, 14 zł – posiadacze Karty Praha

***

DZIENNIK MASZYNISTY
DNEVNIK MAŠINOVOĐE

Serbia / Chorwacja | 2016, 90 min.
Język dialogów: serbski
Film wyświetlany z polskimi napisami
Gatunek: komediodramat/czarna komedia

Reżyser: Miloš Radović 
Serbski scenarzysta i reżyser. Urodził się w 1955 roku w Belgradzie. Ukończył reżyserię filmową w Akademii Sztuk w Belgradzie w 1982 roku, a w 1986 roku kurs reżyserii telewizyjnej w NHK Communications Training Institute w Tokio. Zrealizował wiele filmów reklamowych, dokumentalnych i seriali telewizyjnych, a także sztuk teatralnych. Współpracował z belgradzką telewizją. Za swoje filmy krótkometrażowe otrzymał wiele nagród, m.in. Nagrodę Jury na festiwalu w Cannes w 1987 roku za film "Iznenadna i prerana smrt pukovnika K.K". W 2003 roku wyreżyserował swój pierwszy pełnometrażowy film "Mali svet" (WFF 2003)."Dnevnik mašinovode" jest jego trzecim filmem fabularnym.

Filmografia:
2016 Dnevnik mašinovode / Train Drivers Diary 
2004 Pad u raj / Falling in the Paradise 
2003 Mali svet / A Small World 
1997 Moja domovina (kr.m.) 
1989 Happy end
1987 Iznenadna i prerana smrt pukovnika K.K / The sudden and premature death of Colonel K.K. (kr.m.)

Filmy w cyklu

Kino Praha - poster Dziennik maszynisty

Dziennik maszynisty

22.02.18 o godz. 19:00
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.