Przejdź do treści
view counter

TANIA ŚRODA

TANIA ŚRODA

Tania Środa w Kinie Praha!

Kino Praha ma dla swoich widzów ciekawą propozycję - „Tanią Środę”.  Już teraz TYLKO za 10 złotych*  najlepsze tytuły na wielkim ekranie!
 
„Tania Środa” jest dla prawdziwych kinomanów, którzy wolą wieczorne wyjścia do kina w dodatku w dobrej cenie. W repertuarze pojawią się ciekawe tytuły, które swoją premierę miały zaledwie parę dni wcześniej! W wybraną środę miesiąca na widzów Kina Praha czeka prawdziwa uczta filmowa! Wystarczy sprawdzić aktualny repertuar „Taniej Środy” i wybrać film! 
 
Bilety TYLKO za 10 złotych*! 

 

PROGRAM PAŹDZIERNIK

 

3 października, środa, godz. 19:00, „Julieta”, rok produkcji: 2016, czas trwania: 1h 39 min.

Prezentowana w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes „Julieta” Pedro Almodóvara to wielki powrót mistrza. W swoim nowym filmie reżyser „Porozmawiaj z nią” i „Volver” wraca do rzeczywistości, w której czuje się najlepiej: świata kobiet i ich namiętności.

„Julieta” to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.

„Namiętność, śmierć i tęsknota w buzującej kolorami i wzorami pigułce. Almodóvar, jakiego znamy i kochamy. (…) „Julieta” to triumfalny powrót. Atrakcyjne i świetnie skrojone kino na tematy ostateczne, pełne charakterystycznej werwy, fantazji, witalności, nieco ekscentryczne. Jednocześnie jest w nim coś świeżego: „Julieta” nie jest już histerycznym, rysowanym grubą kreską melodramatem, a rasowym dramatem.”
Onet.pl

3 października, środa, godz. 21:00, „Skóra, w której żyję”, rok produkcji: 2011, czas trwania: 2h.

„Skóra, w której żyję” to owacyjnie przyjęty na festiwalu w Cannes thriller Pedro Almodóvara, niekwestionowanego mistrza współczesnego kina. Reżyser od początku filmu mnoży pytania, trzymając widzów przez cały seans w napięciu. W rolach głównych występują: Antonio Banderas, jeden z ulubionych aktorów hiszpańskiego reżysera oraz Elena Anaya.

Od czasu, gdy żona doktora Roberta Ledgarda (Antonio Banderas), znanego chirurga plastycznego, spłonęła w wypadku samochodowym, próbował on stworzyć nową ludzką skórę, która mogłaby ją ocalić. Po dwunastu latach badań udaje mu się wyhodować skórę, będącą prawdziwą zbroją, chroniącą przed wszelkimi zagrożeniami. Przez lata eksperymentów i prób doktor Ledgard potrzebował trzech rzeczy: braku skrupułów, asystenta i królika doświadczalnego: najlepiej człowieka. Skrupuły nie były dla doktora żadnym problemem, najwierniejszą asystentką została Marilia (Marisa Paredes), kobieta opiekująca się nim od dnia jego narodzin, a jeśli chodzi o doświadczalnego królika... Ledgard nie bał się sięgnąć po najbardziej drastyczne rozwiązanie...

„Niemal obezwładnia precyzją i bogactwem znaczeń i robi ogromne wrażenie.”
Malwina Grochowska, filmweb.pl

„To obraz perwersyjny i szalony, a przy tym świetnie rozplanowany i doskonale zrealizowany.”
Peter Bradshaw, The Guardian

***

PEDRO ALMODÓVAR- RETROSPEKCJA
3 października, środa, godz. 19:00, 21:00
Bilety wkrótce dostępne!

*Ceny biletów: 10 zł normalny, 5 zł z kartą Praha***

 

*UWAGA, UWAGA!

Dla posiadaczy Karty Praha bilety za 5 zł

 

Filmy w cyklu

Kino Praha - poster TANIA ŚRODA: JULIETA

TANIA ŚRODA: JULIETA

03.10.18 o godz. 07:00
Kino Praha - poster TANIA ŚRODA: SKÓRA, W KTÓREJ ŻYJĘ

TANIA ŚRODA: SKÓRA, W KTÓREJ ŻYJĘ

03.10.18 o godz. 07:00

Partnerzy cyklu

 •   Polski Instytut Sztuki Filmowej
 •   Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych
 •  Benefit
 •  Europa Cinemas
 • Filmoteka narodowa
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.