Przejdź do treści
view counter

TANIA ŚRODA

TANIA ŚRODA

Tania Środa w Kinie Praha!

Kino Praha ma dla swoich widzów ciekawą propozycję - „Tanią Środę”.  Już teraz TYLKO za 10 złotych*  najlepsze tytuły na wielkim ekranie!
 
„Tania Środa” jest dla prawdziwych kinomanów, którzy wolą wieczorne wyjścia do kina w dodatku w dobrej cenie. W repertuarze pojawią się ciekawe tytuły, które swoją premierę miały zaledwie parę dni wcześniej! W wybraną środę miesiąca na widzów Kina Praha czeka prawdziwa uczta filmowa! Wystarczy sprawdzić aktualny repertuar „Taniej Środy” i wybrać film! 
 
Bilety TYLKO za 10 złotych*! 

 

LISTOPAD

 

28 listopada, w ramach cyklu Tania Środa w kinie Praha odbędzie się przegląd filmowy Woody’ego Allena, który 1 grudnia będzie obchodził swoje 83. urodziny. W repertuarze będziemy mogli zobaczyć: doskonałą grę tercetu aktorskiego: Johansson, Cruz, Bardem w filmie „Vicky Cristina Barcelona”, oraz jedną z najbardziej chwalonych produkcji Allena - „O północy w Paryżu”. Bilety od 5 zł!*

28 listopada, środa, godz. 19:00, „Vicky Cristina Barcelona”, rok produkcji: 2008, czas trwania: 1h 36 min.

Dwie młode Amerykanki, Vicky (Rebecca Hall) i Cristina (Scarlett Johansson) przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Vicky, inteligentna i czuła, ma niedługo wyjść za mąż; otwarta na emocjonalne i seksualne przygody Cristina to jej zupełne przeciwieństwo. Podczas pobytu, obie bohaterki dają się wciągnąć w niekonwencjonalną, romantyczną i seksualną przygodę z Juanem Antonio (Javier Bardem), charyzmatycznym malarzem, uwikłanym w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną (Penélope Cruz). Zanurzony w soczystej zmysłowości Barcelony, „Vicky Cristina Barcelona”, to zabawny, inteligentny film, ukazujący miłość we wszystkich jej przejawach.

Film Woody’ego Allena został obsypany nagrodami na wielu festiwalach filmowych (m.in. Złoty Glob, BAFTA, Satelite). Za kreację w tym filmie, Penelope Cruz została uhonorowana Oscarem oraz wieloma innymi prestiżowym nagrodami.

„Film aż kipi od emocji, podskórnej i skrywanej zmysłowości. Allen więcej tu mówi o uczuciach niż niejeden młodzik, pomimo iż sam ma już czasy burzy hormonów dawno za sobą. ” - Przemysław Dobrzyński, film.org.pl

 

28 listopada, środa, godz. 21:00, „O północy w Paryżu”, rok produkcji: 2011, czas trwania: 1 h 40 min.

W rewelacyjnej komedii "O północy w Paryżu", której uroczysta premiera uświetniła otwarcie festiwalu w Cannes, śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson) przybywają do światowej stolicy romansu, planując ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na ciężką próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen) oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard), a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni! W gwiazdorskiej obsadzie magicznej komedii Woody’ego Allena znajdziemy także laureatów Oscara Adriena Brody oraz Kathy Bates w rolach miłosnych doradców Gila.

To kolejny “allenowski” film idealny dla fanów autorskiego stylu reżysera, ale i w sam raz dla tych, którzy chcą się w kinie po prostu dobrze bawić. ”

-Film.org.pl

***

RETROSPEKTYWA -WOODY ALLEN

28 listopada, środa, godz. 19:00, 21:00
Bilety dostępne on-line lub w kasach kina Praha!
*Ceny biletów: 10 zł normalny, 5 zł z kartą Praha

 

*UWAGA, UWAGA!

Dla posiadaczy Karty Praha bilety za 5 zł

 

Filmy w cyklu

Kino Praha - poster TANIA ŚRODA: O północy w Paryżu

TANIA ŚRODA: O północy w Paryżu

28.11.18 o godz. 21:00
Kino Praha - poster TANIA ŚRODA: Vicky Cristina Barcelona

TANIA ŚRODA: Vicky Cristina Barcelona

28.11.18 o godz. 19:00

Partnerzy cyklu

 •   Polski Instytut Sztuki Filmowej
 •   Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych
 •  Benefit
 •  Europa Cinemas
 • Filmoteka narodowa
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.