Przejdź do treści
view counter

23. EDYCJA FESTIWALU FILMOWEGO WIOSNA FILMÓW JUŻ W KWIETNIU

23. EDYCJA FESTIWALU FILMOWEGO WIOSNA FILMÓW JUŻ W KWIETNIU

23. EDYCJA FESTIWALU FILMOWEGO WIOSNA FILMÓW JUŻ W KWIETNIU

 

2 kwietnia rozpoczyna się Festiwal WIOSNA FILMÓW. Impreza odbędzie się w Warszawie już po raz 23. Organizatorzy, jak co roku, przygotowują przegląd filmów z całego świata, docenionych na najważniejszych światowych festiwalach. Seanse odbywać się będą w kinie PRAHA. Bilety na każdy pokaz będą kosztowały TYLKO 10 PLN.
 
 
WIOSNA FILMÓW już na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń kulturalnych, otwierających wiosenny sezon w Warszawie. W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 2-9 kwietnia. Filmy prezentowane będą w 9 pasmach takich jak Triumfatorzy festiwali, Faworyci publiczności czy Polskie kino na świecie. 
 
W ciągu ośmiu dni widzowie zobaczą ponad 60 filmów z całego świata. Wiele z nich zaprezentowanych będzie po raz pierwszy w Polsce. W programie znajdą się obrazy docenione na najlepszych międzynarodowych festiwalach. Będzie można zobaczyć filmy pokazywane między innymi w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlowych Warach, Locarno, Montrealu, San Sebastian czy Sundance. 
 
WIOSNA FILMÓW to również perły wypatrzone na mniejszych, ale równie ważnych na mapie każdego kinomana festiwalach, takich jak Cottbus, Toronto, Mannheim, Rzym czy Saloniki. Festiwal prezentuje także filmy wskazane przez Europejską Akademię Filmową (EFA) oraz Amerykańską Akademię Filmową. 
 
Znany jest już film, który oficjalnie zainauguruje 23. edycję Festiwalu WIOSNA FILMÓW. Na otwarcie zaplanowano pokaz obrazu „FRANTZ”. To najnowszy film Françoisa Ozona, twórcy „Basenu” czy „8 kobiet”. Film nominowany jest aż w 11 kategoriach w tegorocznych Cezarach! Zdobył również nagrodę dla najlepszej młodej aktorki na ostatnim festiwalu w Wenecji. Pokaz na WIOŚNIE FILMÓW będzie jego polską premierą.
 
„Frantz”, w reżyserii francuskiego mistrza suspensu i delikatnej erotyki Françoisa Ozona, to stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro. Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem Frantza tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia. Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje?
 
Oprócz „Frantza” swoje polskie premiery na WIOŚNIE FILMÓW będą miały m.in. "W sieci", najnowszy film kultowego koreańskiego reżysera Kim Ki-duka czy "Historia pewnego życia" w reżyserii Stephana Brize, zdobywca nagrody FIPRESCI na ostatnim festiwalu w Wenecji. 
 
 
Punkt informacyjny przedfestiwalowy będzie czynny: w piątek 31.03 w 
godz. 17.00-20.00, w sobotę 1.04 w godz. 14.00-20.00.
 
Biuro festiwalowe będzie czynne godzinę przed pierwszym seansem, w 
niedzielę otwarcia - od 17.00.
Telefon do biura: 531 734 240.
 
ORGANIZATOREM 23. FESTIWALU FILMOWEGO WIOSNA FILMÓW jest Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych „Ruchome Obrazy”.
 
Więcej informacji na stronach:
 

PROGRAM

 
ORGANIZATORZY 23. FESTIWALU FILMOWEGO WIOSNA FILMÓW:
 
Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych „Ruchome Obrazy”
ul. Pasaż Ursynowski 1/111
02-784 Warszawa
 
Kino Praha
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
 
SPRZEDAŻ BILETÓW (start pod koniec marca 2017)
Kino Praha
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
 
DZIAŁ PRASOWY I AKREDYTACJE:
 
Agnieszka Zając
e-mail:agnieszka [at] ruchomeobrazy [dot] pl
tel. 600 094 719
 
 
 
 
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.