Przejdź do treści
view counter

Do zobaczenia w zaświatach

Kino Praha - poster Do zobaczenia w zaświatach

Najbliższa emisja

20.08.18 o godz. 21:00

W cyklu

Listopad 1918. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, obiecujący artysta i syn milionera, ratuje życie skromnego urzędnika Alberta Maillarda. Swój wyczyn przypłaca straszliwym okaleczeniem. Obaj mężczyźni wcześniej nie mieli ze sobą nic wspólnego poza wojną, jednak bezsensowny rozkaz ataku wydany przez porucznika Pradelle’a na zawsze splata ich losy w węzeł nieszczęścia.
 Jako weterani, Edward i Albert szybko pojmują, że dla powojennej Francji są tylko kłopotem. O wiele cenniejsi okazują się ci, którzy zginęli, a nie ludzkie wraki, którym wojna zabrała wszystko.
 I kiedy wydaje się, że obaj mężczyźni są już straceni dla świata, a triumfatorem będzie Pradelle, który ma zamiar zbić fortunę na zwłokach ofiar wojennych, przyjaciele wpadają na pomysł, który pozwoli im odwrócić kartę i wyrównać rachunki z ojczyzną.

'Do zobaczenia w zaświatach" to baśniowa ekranizacja bestsellerowej powieści Pierre’a Lemaitre’a. Autor książki jest również współtwórcą scenariusza do filmu. Obraz nominowany był w trzynastu kategoriach do tegorocznych Cezarów i zdobył aż pięć statuetek, w tym za najlepszą reżyserię dla Alberta Dupontela. 

Szczegóły filmu

Tytuł oryginalny: 

Au revoir là-haut

Czas trwania: 

117 min

Gatunek: 

Dramat

Produkcja: 

Francja

Rok produkcji:

2017r.

Reżyser: 

Albert Dupontel

Obsada: 

Nahuel Pérez Biscayart, Albert Dupontel, Laurent Lafitte i inni.
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.