Przejdź do treści
view counter

Fokstrot

Kino Praha - poster Fokstrot

Zdobywca wielu nagród na światowych festiwalach, w tym Srebrnego Lwa na 74. MFF w Wenecji oraz izraelski kandydat do Oscara, który znalazł się na tzw. short liście, w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. 
To niemiecko-francusko-izraelska koprodukcja według scenariusza reżysera z polskim paszportem Samuela Maoza, opowiadająca w nietypowy i zaskakujący sposób dramat izraelskiej rodziny w obliczu śmierci syna.

Pewnego dnia zwyczajne izraelskie małżeństwo, Michael i Daphna Feldmannowie zostają zdruzgotani niespodziewaną wiadomością. U progu ich domu pojawiają się żandarmi i informują o śmierci ich syna Jonathana podczas służby na niemal opustoszałym posterunku wojskowym. Z biegiem czasu Michael staje się coraz bardziej sfrustrowany niekończącymi się wizytami całej armii krewnych i biurokratów składających nieszczere kondolencje. Podczas gdy jego żona przeżywa żałobę w ciszy i spokoju, Michael wpada w spiralę gniewu, który przybiera coraz bardziej absurdalne rozmiary – analogicznie do surrealistycznych doświadczeń wojennych jego syna...

Szczegóły filmu

Tytuł oryginalny: 

Foxtrot

Czas trwania: 

113 min

Gatunek: 

Dramat

Produkcja: 

Francja, Niemcy, Izrael

Rok produkcji:

2017r.

Reżyser: 

Samuel Maoz

Obsada: 

Lior Ashkenazi, Sarah Adler, Yonathan Shiray, Gefen Barkai i inni.
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.