Przejdź do treści
Kup bilety online w ekobilet.pl
view counter

Hannah. Nieznana historia buddyzmu

Kino Praha - poster Hannah. Nieznana historia buddyzmu
"Hannah. Nieznana historia buddyzmu" to niezwykła i pełna przygód filmowa podróż, której bohaterką jest Hannah Nydahl - dzięki niej buddyzm tybetański stał się znany na Zachodzie.
Sercem tej opowieści jest przepiękna historia miłosna, która rozpoczyna się w hippisowskich czasach w Kopenhadze w latach 60. XX w. i prowadzi do Kathmandu, gdzie Hannah i jej mąż Ole zostali pierwszymi uczniami Jego Świątobliwości XVI Karmapy pochodzącymi z Zachodu. 
Król Joginów i pierwszy świadomie reinkarnowany lama Tybetu na zawsze odmienił ich życie. Na jego życzenie młodzi Duńczycy zaczęli nieść mądrość nauk i metod buddyjskich za Zachód. Przez ponad trzy dekady podróżowali po całym świecie, spotykając się ludźmi z różnych krajów i środowisk. Ich droga wiodła przez niespokojny, stale zmieniający się świat, od Europy do Ameryki Północnej - oglądali upadek komunizmu w Europie Wschodniej i Rosji, w Ameryce Południowej zostali porwani przez partyzantów.
Dokument pokazuje, że buddyjski ideał wolności, we wszystkich jej formach, jest dziś bardziej istotny niż kiedykolwiek, oraz że nie wszystko, co tybetańskie powinno być uważane za święte.

Szczegóły filmu

Tytuł oryginalny: 

Hannah: Buddhism’s Untold Journey

Czas trwania: 

89 min

Gatunek: 

Biograficzny, Dokumentalny

Produkcja: 

Wielka Brytania

Rok produkcji:

2014r.

Reżyser: 

Marta György-Kessler, Adam Penny

Obsada: 

Susannah Harker, Esther Fallon, Villads Vestergaard, Johanne Vestergaard, Erik Gunst Lund, Philipp Pihl, Ditte Erlangsen, Copenhagen Sangha
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.