Przejdź do treści
Kup bilety online w ekobilet.pl
view counter

Janusz Wróblewski przedstawia: Ciemno, prawie noc

Kino Praha - poster Janusz Wróblewski przedstawia: Ciemno, prawie noc

 Janusz Wróblewski przedstawia 

 

pokaz filmu „Ciemno, prawie noc” oraz spotkanie z twórcami filmu

 

29 marca o godz. 19.00 odbędzie się pokaz filmu „Ciemno, prawie noc”, a następnie spotkanie z reżyserem Borysem Lankoszem oraz scenarzystką Magdaleną Lankosz. Rozmowę poprowadzi dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka”, autor książki „Reżyserzy” – Janusz Wróblewski.

Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego to niepowtarzalna okazja by spotkać się z wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. W trakcie spotkania widzowie mają okazję wzięcia udziału w dyskusji na temat prezentowanych filmów, a także twórczości zaproszonych gości.

Ciemno, prawie noc”  ekranizacja głośnej, uhonorowanej nagrodą literacką NIKE powieści Joanny Bator – „Ciemno, prawie noc”.
 Scenariusz filmu to wspólne dzieło Magdaleny Lankosz i Borysa Lankosza, które zręcznie łączy elektryzującą historię kryminalną z elementami kina grozy.

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor. Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu.  Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas…

JANUSZ WRÓBLEWSKI PRZEDSTAWIA

29 marca, godz. 19:00
Pokaz filmu „Ciemno, prawie noc”
Cena biletu – 26zł
Bilety dostępne w kasie kina oraz on-line:

KUP BILET ON-LINE!

 

REZERWACJE:

Kasa Kina Praha
tel.: (22) 343 03 10
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa

 
 

Szczegóły filmu

Tytuł oryginalny: 

Ciemno, prawie noc

Gatunek: 

Kryminał, Thriller

Produkcja: 

Polska

Rok produkcji:

2019r.

Reżyser: 

Borys Lankosz

Obsada: 

Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Agata Buzek, Aleksandra Konieczna i inni.
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.