Przejdź do treści
view counter

KINO DZIECI: Ariol - zestaw filmów krótkich (lektor)

Kino Praha - poster KINO DZIECI: Ariol - zestaw filmów krótkich (lektor)

Nie da się ich nie lubić! Niebieski osiołek Ariol i jego sympatyczni przyjaciele tworzą paczkę, do której każdy z nas chciałby należeć. Tak jak wszystkie dzieci muszą chodzić do szkoły i… chcą przeżywać zwariowane przygody! Ekranizacja pogodnej komiksowej serii autorstwa Emmanuela Guiberta i Marca Boutavanta.

W świecie osiołka Ariola i jego kumpli nawet błahe sytuacje są okazją do niezapomnianych przeżyć. Urocze łobuziaki nie mogą usiedzieć w miejscu (no, chyba że mowa o siedzeniu przy biurku i odrabianiu lekcji) i mają tysiąc pomysłów na minutę. Autorzy komiksu za pomocą mocnej kreski i pastelowych kolorów tworzą galerię charakterystycznych, interesujących postaci. Siłą serialu jest ogromna dawka humoru i pozytywny przekaz, bo za wszystkimi szalonymi przygodami stoi prawdziwie bliska grupa osób, dla którym wsparciem jest mądra i zawsze kochająca rodzina.

Przemykający Raboul

Ariol i Ramono postanawiają odnaleźć ukryty skarb cesarza Morodana, a ta zabawa zajmuje ich dużo bardziej niż odrabianie lekcji. Ariol zupełnie nie ma pomysłu, jak napisać zadane opowiadanie, aż do momentu, kiedy jego ciekawość wzbudza historia mamy o tajemniczym Raboulu…

Plac budowy

Ariol i Ramono dostrzegają za oknem dźwigi i koparki, więc pędzą tam natychmiast, bo też chcą spróbować swoich sił na placu budowy. Nie jest to jednak tak proste, jak im się wydawało.

Wyprzedaż garażowa

Zbliża się wyprzedaż garażowa i mama Ariola robi porządki w jego starych rzeczach. Osiołkowi zupełnie nie podoba się ten pomysł i nie chce się ich pozbyć. A może jednak okaże się, że na wyprzedaży trafi na wymarzoną zabawkę?

Bogini miłości

Nauczyciel zabiera swoich podopiecznych na wycieczkę do muzeum starożytnego Egiptu, gdzie zobaczą hieroglify i mumie, za które będą chcieli się przebrać. Szkoda tylko, że krowa Petula, do której wzdycha Ariol, jest nieobecna…

Pan Begossian

Podczas przerwy obiadowej w szkole Ariol i Ramono odwiedzają księgarnię pana Begosssiana, która przez dłuższy czas była zamknięta. Osiołek jest w siódmym niebie – najchętniej zostałby tam, by przeczytać wszystkie ulubione komiksy.

 

 

Szczegóły filmu

Czas trwania: 

60 min

Produkcja: 

Francja

Rok produkcji:

2017r.
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.