Przejdź do treści
Kup bilety online w ekobilet.pl
view counter

KINO DZIECI: Pan Hublot i inne filmy krótkie

Kino Praha - poster KINO DZIECI: Pan Hublot i inne filmy krótkie

Marzenia czy stawianie czoła rzeczywistości to tylko niektóre tematy krótkich metraży w tym zestawie. Dzieci poznają m.in. skrytego Pana Hublota, Niedźwiedzia kataryniarza i Paula, chłopca z RPA.

Chłopcy z filmu „Popłyń w tańcu” będą rywalizować w tanecznych podskokach, Pan Hublot znajdzie niecodzienną przyjaźń, która wywróci do góry nogami rytm jego dnia, a bohaterka „Kiosku” zupełnie niechcący wyruszy w podróż swojego życia. Na koniec niedźwiadek opowie nam wzruszającą historię swojej rodziny.

Kiosk

Podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Czy aby na pewno? Sprzedawczyni w kiosku nigdy nie wystawiła nosa za próg swojego królestwa gazet, słodyczy i zabawek, lecz skrycie wzdycha do kolorowej widokówki znad morza. Psotny los sam pchnie ją ku jej marzeniu. Barwna i zabawna animacja, w której to, co z pozoru groźne, dobrze się kończy.

Niedźwiedzia opowieść

Wzruszająca, nagrodzona w 2016 roku Oscarem animacja o tęsknocie za najbliższymi. Niedźwiedzi kataryniarz opowiada historię swojej rozdzielonej przez okrutnych cyrkowców rodziny. „Niedźwiedzia opowieść” to historia, którą można czytać na kilku poziomach – także jako metaforę trudnej historii najnowszej Chile.

Pan Hublot

Animowany film w 2014 roku nagrodzony Oscarem. W zmechanizowanym świecie, w którym mieszka Pan Hublot kwiaty są metalowe, a nad nimi fruwają pszczoły ze śrubek. Bohater ma alergię na nieporządek – wszystko w jego zautomatyzowanym domu musi znajdować się na swoim miejscu. Pewnego dnia na ulicy dostrzega opuszczonego mechanicznego psa.

Paul

Paul, trzynastoletni mieszkaniec slumsów w Kapsztadzie, codziennie czeka na przyjazd samochodu, który zabiera go na złociste wybrzeże. Tam bez wytchnienia może oddawać się swojej pasji – surfingowi. Podnosząca na duchu opowieść o pogoni za marzeniami. Narratorem filmu jest Robby Naish, niegdyś najmłodszy mistrz świata w windsurfingu.

Popłyń w tańcu

W jednej chwili aquapark pustoszeje, a z basenów znika woda. Przechadzając się po pustej pływalni, dwóch chłopców spotyka gang rówieśników. W odbywającym się bez słów filmie, którego twórcami są choreograf i reżyser, chłopięca rywalizacja przeistacza się w podporządkowany rytmowi baletowy taniec.

Szczegóły filmu

Tytuł oryginalny: 

Pan Hublot i inne filmy krótkie

Czas trwania: 

52 min

Produkcja: 

Szwajcaria, Chile, Francja, Holandia, USA
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.