Przejdź do treści
view counter

KINO DZIECI: Śmieszna ryba i inne filmy krótkie (lektor)

Kino Praha - poster KINO DZIECI: Śmieszna ryba i inne filmy krótkie (lektor)

Krótkie filmy, w których leniwiec, wilczek, mrówka, a nawet rybka wychodzą naprzeciw przygodom i używają wyobraźni oraz sprytu, by sprostać napotkanym wyzwaniom.

W zestawie krótkich filmów dla najmłodszych dzieci bohaterowie w pomysłowy sposób radzą sobie z przeciwnościami (od szybko topniejących lodów w Leniwcu, po odnalezienie zagubionych listów w Boxi. Zimowa zabawa), a także widzą świat przez okulary swojej wyobraźni w Chciałabym mieszkać w zoo, czy w Małym szarym wilczku.

LENIWIEC

Leniwiec kupuje u lodziarza-papugi gałkę lodów. Tak zaczyna się prawdziwa odyseja. Jak będąc powolnym leniwcem zjeść lody zanim się roztopią?

MAŁY SZARY WILK. ZIMOWA OPOWIEŚĆ

Mały szary wilczek znajduje książkę pośrodku pokrytego śniegiem lasu. Co z nią zrobić? Zjeść, a może użyć jako parasola? Wilczek zaraz się przekona, że przewracane strony księgi kryją w sobie wielką moc.

MRÓWKA

Praca to nie zabawa? Kolonia mrówek pracowicie znosi listki i wodę do swojego mrowiska. Jedna z robotnic wyraźnie woli się bawić i znajduje ku temu każdą, możliwą okazję. Jej wygłupy okażą się niespodziewanym usprawnieniem pracy.

OPOWIEŚĆI Z LASU. WYŚCIG

Rozbrykanego źrebaczka wszystko interesuje: drzewa, kwiaty, ptaszki. Niech tylko uważa na ślimaka i pozwoli mu spokojnie pełzać za swoimi sprawami!

ŚMIESZNA RYBA

Ryby głosu nie mają? Nie bohaterowie tej uroczej i zabawnej animacji: dwie małe, gadatliwe rybki dostrzegają balon unoszący się na tafli morza. Nie spoczną, póki nie pomogą „śmiesznej rybie” i nie wciągną jej pod powierzchnię. W swoją misję ratunkową wciągają wszystkie okoliczne ryby, a nawet majestatycznego płetwala z niespodziewanym skutkiem.

ŚWIATEŁKO

Na zewnątrz małej chatki pośrodku lasu szaleje śnieżna zamieć. O nie! Gdy chłopiec zostaje w domu sam mroźny wiatr wpada do środka i gasi ogień w kominku. Co robić? Chłopczyk wyrusza z lampą na poszukiwanie światełka, którym mógłby rozpalić ogień w palenisku, zanim wróci tata.

CHCIAŁABYM MIESZKAĆ W ZOO!

Kilkuletnia Masza zawsze znajdzie okazję, by sprzątanie zamienić w brudzącą zabawę i nie zjeść grzecznie obiadu. Z okna jej pokoju roztacza się widok na zoo. Wygląda na to, że zwierzęta cały dzień świetnie się tam bawią. Dziewczynka postanawia, że się tam przeprowadzi. Szybko okaże się, że pluskanie z pingwinami i bieganie z żyrafami nie będzie dla Maszy takie łatwe!

BOXI. ZIMOWA ZABAWA

Pies Boxi mieszka w świecie z kartonu. Wszystko jest tu kanciaste: domy, ludzie, zwierzęta. W tej przygodzie miasteczko Boxi’ego i jego Pana przykrywa warstwa śniegu. Skąd się wziął? Biały puch, który zalega na dachach i chodnikach szybko zaczyna utrudniać życie mieszkańcom. Bohaterowie muszą temu zaradzić.

Szczegóły filmu

Czas trwania: 

40 min

Gatunek: 

lektor na żywo, animacja

Produkcja: 

Rosja,Francja, Węgry, Niemcy
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.