Przejdź do treści
view counter

Kino Islandzkie: W cieniu drzewa

Kino Praha - poster Kino Islandzkie: W cieniu drzewa

Dwa małżeństwa, jedno drzewo i absurdalna, sąsiedzka wojna, która doprowadza do nieoczekiwanych sytuacji, kiedy puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

 

Atli, oskarżony o zdradę i wyrzucony z domu przez żonę, wprowadza się do domu rodziców, którzy właśnie toczą spór z sąsiadami. Wszystko rozchodzi się o wielkie, stare drzewo, rzucające cień na taras przyległej posesji. W czasie, gdy Atli próbuje ułożyć sobie życia na nowo, konflikt z sąsiadami ulega eskalacji – dom zostaje uszkodzony, a zwierzęta domowe zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach.

W efekcie konieczne staje się zainstalowanie kamer monitoringu. Pojawia się także plotka, że sąsiada widziano z piłą łańcuchową.

 

Islandzki kandydat do Oscara, zdobywca sześciu islandzkich nagród filmowych (w tym dla najlepszego filmu) i 12 nominacji, znakomicie przyjęty na festiwalach w Wenecji i Toronto.

 

Fenomenalne aktorstwo, mistrzowski, precyzyjny scenariusz i znakomite zdjęcia Moniki Lenczewskiej, która trafiła do prestiżowej dziesiątki „cinematographers to watch” — operatorów najbardziej wartych uwagi według magazynu „Variety”.

 

Przenikliwy i absurdalnie komiczny. Bystra obserwacja eskalujących, domowych napięć, jednocześnie zabawna i prowokująca, zrobiona z ogromnym wyczuciem stylu” - Sarah Ward, Screen International

Sigurdssonowi udaje się osiągnąć wyjątkową emocjonalną głębię: idealnie równoważy dramat rodzinny z przezabawną komedią” - Deborah Young, The Hollywood Reporter

 

Szczegóły filmu

Tytuł oryginalny: 

Undir trénu

Czas trwania: 

89 min

Gatunek: 

Dramat, Komedia

Produkcja: 

Dania, Islandia, Polska

Rok produkcji:

2017r.

Reżyser: 

Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

Obsada: 

Sigurður Sigurjónsson, Þorsteinn Bachmann, Selma Björnsdóttir, Lára Jóhanna Jónsdóttir i inni.
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.