Przejdź do treści
view counter

Kino Myszki Norki

Kino Praha - poster Kino Myszki Norki

Najbliższa emisja

24.03.18 o godz. 10:00

Należy do działu

  • dla dzieci

KINO MYSZKI NORKI 

Kino Praha i Klub Myszki Norki zapraszają na piąty sezon cyklu spotkań „Kino Myszki Norki”czyli „Oglądanie, gadanie, działanie”. Spotkania odbywać się będą w wybrane soboty miesiąca, o godz. 10:00.

Myszka Norka, postać z Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, przyjaciółka dzieci z całej Polski, dwa razy w miesiącu obejrzy z dziećmi ciekawą, emocjonującą bajkę, której fabuła stanie się pretekstem do rozmowy o ważnych sprawach, wartościach, ludziach i świecie. Treść filmu będzie też inspiracją do działań i zabaw muzycznych, plastycznych i ruchowych animowanych przez Myszkę Norkę. Seans filmowy w połączeniu z warsztatami twórczymi, pobudzi zaangażowanie, wyobraźnię i aktywność uczestników, przyniesie dobrą rozrywkę, a dzięki temu usprawni i zwiększy potencjał dziecka!

 

OGÓLNE INFORMACJE

Wybrane soboty, godz. 10:00

Cena biletu – 10 zł

 

 

TERMINY SPOTKAŃ

 

23. września (sobota), godz. 10:00

 

14. października (sobota), godz. 10.00

28. października (sobota), godz. 10:00

 

4. listopada (sobota), godz. 10:00

18. listopada (sobota), godz. 10:00

 

16. grudnia (sobota), godz. 10:00

 

W trakcie spotkań pokażemy polskie i zagraniczne bajki krótkometrażowe, a także premierowe odcinki seriali, takich jak: „Pamiętnik Florki”, „Przytul mnie” czy „Wierszyki domowe”.

 

PRZYTUL MNIE I animowany serial 2D I wiek dzieci: 3-6 lat

Podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący relację między ojcem i synem. W zabawny, a jednocześnie prawdziwy sposób portretuje wyjątkową więź między Tatą i Małym Misiem. Serial uczy dzieci i rodziców zwracania uwagi na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje.
Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, w którym nigdy się nie nudzą. Każdy dzień różni się od poprzedniego i przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność.

BOHATEROWIE SERIALU
Tata Miś – głowa rodziny. Jest opiekunem i najlepszym przyjacielem swojego synka. Każdego dnia pokazuje mu, co ciekawego kryje się w lesie. Tata Miś miewa momenty zawahania, ale zawsze znajduje właściwe wyjście z sytuacji. Wielbiciel miodu, długich popołudniowych drzemek i owoców leśnych. Nie spuszcza oka ze swojego syna.
Mały Miś – młody niedźwiedź z niespożytą energią. Jest ciekawy świata. Z życzliwością traktuje innych mieszkańców lasu i niewiele jest rzeczy, których naprawdę się boi. Wpatrzony w swojego Tatę, Miś nadstawia uszu na każdą kolejną lekcję życia w lesie. Tak jak swój Tata uwielbia długi spokojny sen i przytulanie.
Słoneczko – spędza dni na niebie, skąd śledzi przygody mieszkańców lasu. Pracowicie pierze chmury, aby były śnieżnobiałe lub oddaje się słodkiemu nicnierobieniu. Gdy zbliża się zima i temperatura spada, Słoneczko zakłada czapkę i szalik, a potem wtula się w swoją chmurkę.

Reżyseria: Mateusz Jarmulski
Scenariusz: Bartosz Wierzbięta na podstawie książki „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak (Wydawnictwo Ezop)
Ilustracje: Alicja Gapińska (Pigeon Studio)
Muzyka: Łukasz Targosz, Jacek Tarkowski
Piosenka tytułowa: Magda Grabowska-Wacławek
Produkcja: Animoon sp. z o.o.

PAMIĘTNIK FLORKI III SERIA I animowany serial 2D I wiek dzieci: 3-6 lat

Scenariusze serii „Pamiętnik Florki” powstały na podstawie popularnych wśród dzieci bestsellerowych książek „Florka. Z pamiętnika Ryjówki”, „Florka. Listy do Józefiny” i „Florka. Listy do babci”.
Florka jest pilną i ciekawską obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych.

WIERSZYKI DOMOWE I animowany serial 2D I wiek dzieci: 3-6 lat

Serial oprowadza młodego widza po pospolitych przedmiotach i miejscach, związanych z domem i życiem codziennym czteroosobowej rodziny. Przygodowa akcja każdego odcinka dopełniona jest zabawą słowami.

INFORMACJA:

Kasa Kina Praha

Ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

Tel.: (22) 343 03 10

 

 

PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.