Przejdź do treści
view counter

Marlina: zbrodnia w czterech aktach

Kino Praha - poster Marlina: zbrodnia w czterech aktach

Subtelna, a zarazem pełna mocy historia kobiecej zemsty, rozgrywająca się w urzekających krajobrazach spalonej słońcem indonezyjskiej wyspy.

Rozpalone słońcem, puste wzgórza indonezyjskiej wyspy urzekają surowym pięknem. Dla mieszkającej samotnie młodej wdowy nie jest to jednak bezpieczne miejsce. Gdy do jej drzwi zastuka kilku bandytów, nikt nie usłyszy wołania o pomoc. Nie spodziewają się, że nad ranem kobieta opuści dom z głową jednego z nich zawiniętą w strzęp materiału

Reżyserka w intrygujący sposób łączy konwencję westernu z kameralnym dramatem, uzupełniając je dokumentalnym zacięciem i sarkastycznym poczuciem humoru. Doskonale panuje nad formą – panoramiczne kadry hipnotyzują, wykorzystane w nich światło jest ukłonem w stronę Caravaggia. Postać wdowy inspirowana była obserwacją mieszkających na wyspie kobiet, ale rytmiczny scenariusz nadaje jej mitologiczny charakter. Podróż bohaterki, szukającej sprawiedliwości, złożona jest z prozaicznych, drobnych wydarzeń, składających się jednak na historię o kobiecej sile. Gdyby ktoś pokusił się o wymyślenie „Mad Maxa” w wersji slow cinema, mogłaby to być właśnie „Marlina”.

Marlina” jest trzecim filmem reżyserski i jedyną produkcją z Azji Południowo-Wschodniej w programie tegorocznego festiwalu w Cannes.

Szczegóły filmu

Tytuł oryginalny: 

Marlina Si Pembunuh Empat Babak

Czas trwania: 

90 min

Gatunek: 

Dramat

Produkcja: 

Indonezja

Rok produkcji:

2017r.

Reżyser: 

Mouly Surya

Obsada: 

Marsha Timothy, Dea Panendra, Egy Fedly, Yoga Pratama i inni.
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.