Przejdź do treści
view counter

Na plaży Chesil

Kino Praha - poster Na plaży Chesil

Na plaży Chesil to zmysłowy romans oparty na powieści Iana McEwana, laureata Nagrody Bookera i jednego z najczęściej ekranizowanych współczesnych pisarzy, który tym razem sam zaadaptował powieść na scenariusz. Autor powraca ze swoim dziełem na wielki ekran po nagrodzonej Oscarem i nominowanej aż w siedmiu kategoriach Pokucie z Keirą Knightley w roli głównej. To właśnie Pokuta przyniosła trzynastoletniej wówczas Saoirse Ronan pierwszą nominację do Oscara.

Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence i Edward pochodzą z zupełnie różnych światów. Ona jest córką biznesmena i utalentowaną skrzypaczką, on studentem historii, skorym do nagłych wybuchów gniewu. On żyje w stanie podniecenia, nie mogąc doczekać się rozkoszy pierwszej nocy. Ona jest pełna obaw, a myśl o małżeńskim rytuale wzbudza w niej na przemian odrazę i lęk. Ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której nic już nie będzie takie samo.

Na plaży Chesil – pełnometrażowy debiut uznanego reżysera teatralnego Dominica Cooke’a, z zachwycającymi zdjęciami wybitnego brytyjskiego operatora Seana Bobbitta, który jak nikt inny potrafi uchwycić piękno natury (Zniewolony. 12 Years a Slave) oraz sensualność aktorów (Michael Fassbender we Wstydzie). W rolach głównych wystąpili: trzykrotnie nominowana do Oscara Saoirse Ronan oraz wschodząca gwiazda brytyjskiego kina, Billy Howle (Dunkierka).

Liryczny, zachwycający film – gra wypartego pożądania, zabawna, delikatna i rozdzierająca serce” - Owen Gleiberman, Variety

To czuły i wartościowy film, znakomicie zagrany” - Peter Bradshaw, The Guardian

Pełen subtelnych, emocjonalnych niuansów” - Deborah Young, The Hollywood Reporter

Szczegóły filmu

Tytuł oryginalny: 

On Chesil Beach

Czas trwania: 

105 min

Gatunek: 

Dramat

Produkcja: 

Wielka Brytania

Rok produkcji:

2017r.

Reżyser: 

Dominic Cooke

Obsada: 

Saoirse Ronan, Billy Howle, Anne-Marie Duffm, Adrian Scarborough i inni.
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.