Przejdź do treści
Kup bilety online w ekobilet.pl
view counter

Z perspektywy Paryża

Kino Praha - poster Z perspektywy Paryża

"Nie sposób nie być poruszonym przez tę świetnie opowiedzianą historię pierwszych życiowych rozczarowań i poważniejszych wątpliwości." 
Hollywood Reporter

Historia młodych przyjaciół odkrywających tajemnice życia i sztuki w Paryżu. Prezentowany w sekcji Panorama 68. MFF w Berlinie film, wyreżyserował Jean-Paul Civeyrac , autor „Dziewcząt w czerni” i „Mojej przyjaciółki Victorii”.

Pełen oczekiwań Etienne przenosi się do Paryża z Lyonu, aby studiować reżyserię filmową na Sorbonie. Tym samym czeka go rozłąka z jego dziewczyną Lucie, jednak chłopak obiecuje ukochanej kontaktować się z nią regularnie przez Skype. Na studiach Etienne poznaje Jean-Noëla i Mathiasa, podobnych sobie pasjonatów kina, którzy również przybyli do metropolii z mniejszych miast. Nowi przyjaciele wspólnie omawiają kanon filmowy, czytają teksty Flauberta i Pasoliniego, słuchają Bacha i Mahlera. 
Sympatyczny ekstrawertyk Jean-Noël pomaga nieśmiałemu Etienne’owi zyskać pewność siebie. Z kolei Mathias jest wycofany, powściągliwy i tajemniczy, a do tego ma nawyk znikania na całe tygodnie. Nikt też nigdy nie widział żadnego filmu studenckiego Mathiasa. Niepokój Etienne’a o Mathiasta wzrasta, kiedy bohater przypadkowo odkrywa, że kolegę coś łączy z Annabelle, młodą idealistką i współlokatorką Etienne’a, w której chłopak sekretnie się kocha.

Jean-Paul Civeyrac przejmująco opowiada o pierwszym poważnym zetknięciu się młodych ludzi ze sztuką i... życiem.

Historia młodych przyjaciół to roman d’education w najlepszym, klasycznym wydaniu, nawiązującym do Flauberta i Balzaca. Oryginalny tytuł „Mes provinciales” jest nawiązaniem do utworu „Les provinciales” („Prowincjałki”) Blaise’a Pascala.

Szczegóły filmu

Tytuł oryginalny: 

Mes provinciales

Czas trwania: 

137 min

Gatunek: 

Dramat

Produkcja: 

Francja

Rok produkcji:

2017r.

Reżyser: 

Jean-Paul Civeyrac

Obsada: 

Andranic Manet, Diane Rouxel, Jenna Thiam, Corentin Fila i inni.
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.