Przejdź do treści
view counter

Poranki Teatralne

Kino Praha - poster Poranki Teatralne

Poranki Teatralne

 

"Wigilia św. Mikołaja"

 

Przedstawienia teatralne ponownie zagoszczą w repertuarze Kina Praha. Wierzymy, że proponowane przez nas spektakle familijne, wzbogacone o elementy edukacyjne, staną się wspaniałą alternatywą wspólnego spędzania czasu… w kinie!

 

Szanowni Państwo,

przedstawienie teatralne, pt. "Wigilia św. Mikołaja"

odbędzie się 10 grudnia (niedziela),

 

o godz. 11:00

 

Nowy spektakl Teatru VAŚKA został przygotowany specjalnie na piękny przedświąteczny czas, w którym wszyscy stajemy się sobie bliżsi a miłość króluje nawet między odwiecznymi wrogami takimi jak Anioł i Diabeł. Autorzy spektaklu pokazują widzom czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, przedstawiają współczesną pracę Św. Mikołaja, któremu towarzyszy Anioł. Pojawia się też postać Diabła, który nie jest do końca jest aż taki zły, jak go niektórzy opisują. W spektaklu pojawia się też postać Turonia, który przenosi nas do tradycyjnej Szopki Bożonarodzeniowej, a w niej zobaczymy piękne lalki autorstwa R. Strzeleckiego.

Aktorzy przypominają zdarzenia z przed tysięcy lat, które poprzedziły narodziny Jezusa, okrutnego Króla Heroda, jego pomocników, oraz postaci, które dziś są czasami zupełnie zapomniane.
Ważnym elementem spektaklu jest obecność Świętego Mikołaja , który wprowadza miłą i serdeczną atmosferę.

 

W przedstawieniu "Wigilia Św. Mikołaja” wykorzystanych zostało wiele pomysłów plastycznych, często zaskakujących publiczność.

 

***

„Poranki Teatralne” to cykl przeznaczony dla najmłodszych widzów, jednocześnie będący wzbogaceniem oferty weekendowej. W wybraną niedzielę miesiąca, o godz. 11:00 sala kinowa zamieni się w scenę teatralną i razem z aktorami, przeniesie dzieci do magicznego świata baśni, legend i niezwykłych opowieści! Jednakże, proponowane spotkania, to nie tylko barwne przedstawienia muzyczne, z wykorzystaniem ogromnych lalek teatralnych. To także wychowywanie poprzez kulturę, kształcenie postaw moralnych oraz rozwijanie wyobraźni.

W trakcie spektakli teatralnych dzieci biorą czynny udział w fabule rozgrywającej się na scenie. Odpowiadają na pytania zadawane im przez aktorów, pomagają bohaterom podejmować decyzje, wreszcie po skończonych przedstawieniach, mają okazję spróbowania swoich sił w animowaniu lalkami teatralnymi.

***

Przedstawienie teatralne trwa 45 minut.
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

 

 

OGÓLNE INFORMACJE
wybrane niedziele miesiąca, godz. 11:00
cena biletu – 25 zł

PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.