Przejdź do treści
view counter

Poranki Teatralne: Byś i Dyś

Kino Praha - poster Poranki Teatralne: Byś i Dyś
Dwaj bliźniacy – Byś i Dyś – dwójka chłopców żądnych przygód i nauk. Jeden z nich marzy o dalekich podróżach w nieznane, drugi pragnie zgłębić wszystkie tajniki wiedzy. Czy uda im się zrealizować marzenia? Zdobyć to czego pragną? Kto wie? Może odnajdą miłość lub przekonają się, że najpiękniejsza jest rodzinna ziemia. O tym dowiecie się już niedługo!
 
„Byś i Dyś” – spektakl oparty na motywach baśni Adolfa Dygasińskiego ukarze nam liczne życiowe prawdy i przesłania. Dowiemy się, że w trudnych momentach życia można liczyć na pomoc bliskich. To właśnie dzięki ich poświęceniu, jeden z braci zostaje wybawiony z opresji, przy okazji ratując piękną królewnę z rąk złej czarownicy.  
 
Ciekawe charaktery, dramatyczne sytuacje, zaskakujące zwroty akcji. A wszystko to na planie lalkowym, chociaż i one mogą zaskoczyć widzów swoim plastycznym wyrazem. Ciekawej akcji scenicznej towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo, a na odbiór słownej warstwy baśni wpływać będzie rytmiczna proza dialogów i leciutka archaizacja języka. 
 
Spektakl teatralny „Byś i Dyś” adresowany jest do dzieci w różnym wieku. Dużym i małym z pewnością spodobają się pomysłowo wykonane, barwne lalki, wartka akcja, udział zwierzęcych bohaterów i szczęśliwe zakończenie. Dobra zabawa gwarantowana!
 
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.