Przejdź do treści
view counter

PRZEDPREMIERA: "Girl"

Kino Praha - poster PRZEDPREMIERA: "Girl"

13 marca o godz. 18:30 zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „Girl” Lukasa Dhonta - objawienie festiwalu w Cannes i najlepszy europejski debiut ostatniego roku już. Po seansie odbędzie się dyskusja z ekspertkami dotycząca seksualności i tożsamości. Bilety już w sprzedaży!

Nominowany do Złotego Globu „Girl” Lukasa Dhonta to subtelny portret dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka. Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia się tożsamości. „Girl” to dojrzałe, poruszające kino o trudnej akceptacji własnego ciała i wyczerpującej walce z jego ograniczeniami, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami. W roli tytułowej, nagrodzony w Cannes, zjawiskowy Victor Polster.

Po seansie odbędzie się debata, która będzie dotyczyć filmu i tematów których on dotyka: wykluwaniu się tożsamości, otwieraniu na seksualność, pozytywnego podejścia do ciała i o roli rodziny w okresie dorastania dziecka.

Rozmowę poprowadzi Aleksandra Nowak - redaktorka magazynów „G’rls ROOM” i „enter the ROOM”, a rozmówczyniami będą: Dorota Jędrasik - psychoterapeutka, pracującą według metody Lowena oraz Magda Falińska - edukatorka seksualna związana z Grupą Ponton.

"Lekcja miłości, z której warto robić notatki"

-Anna Tatarska, Vogue

Trudno się otrząsnąć z wrażenia jakie ten film robi, debiut roku!

-Janusz Wróblewski, Polityka

Film, który nadaje nowego - właściwego - sensu słowom: walcz jak dziewczyna!” 

-Anna Serdiukow, dziennikarka

Lara w "Girl" Lukasa Dhonta tańczy swoje życie. Upada i podnosi się. Jej triumf to triumf woli. Jestem sobą, mogę więcej. Finezyjny film o sile ducha, determinacji i czułości. Bardzo nam wszystkim potrzebny: tutaj i teraz.

-Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy

 

Dorota Jędrasik - psychoterapeutka, pracującą według metody Lowena, która traktuje człowieka holistycznie, zwracając uwagę na związek między ciałem a emocjami. Prywatnie mama dwóch synów.

Magda Falińska - edukatorka seksualna związana z Grupą Ponton (grupą która od 2002 roku działa na rzecz rzetelnej edukacji seksualnej młodzieży)

Aleksandra Nowak - redaktorka magazynów „G’rls ROOM” i „enter the ROOM”, z wykształcenia dziennikarka, zainteresowana szeroko pojętą kulturą, a w szczególności kinem.

 

***

GIRL” - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

13 marca, środa, godz. 18:30
Bilety dostępne on-line lub w kasach kina Praha
*Cena biletu: 23 zł – normalny, 20 zł – ulgowy, 18 zł – posiadacze Karty Praha

KUP BILET ON-LINE

Szczegóły filmu

Tytuł oryginalny: 

Girl

Czas trwania: 

100 min

Gatunek: 

Dramat

Produkcja: 

Belgia

Rok produkcji:

2018r.

Reżyser: 

Lukas Dhont

Obsada: 

Victor Polster, Arieh Worthalter, Oliver Bodart i inni.
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.