Przejdź do treści
view counter

Przedpremiera: Na plaży Chesil

Kino Praha - poster Przedpremiera: Na plaży Chesil

 Na plaży Chesil -

przedpremierowy pokaz filmu

27 czerwca (środa) odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Na plaży Chesil” - zmysłowego romansu opartego na powieści Iana McEwana, laureata Nagrody Bookera i jednego z najczęściej ekranizowanych współczesnych pisarzy. Po projekcji zapraszamy na dyskusję z seksuologiem klinicznym – Anną Golan. Bilety od 14 zł*!

Podczas podróży poślubnej młoda para musi stawić czoła emocjom, które do tej pory przed sobą skrywali, a ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której nic nie będzie już takie samo.

Na plaży Chesil to zmysłowy romans oparty na powieści Iana McEwana, laureata Nagrody Bookera i jednego z najczęściej ekranizowanych współczesnych pisarzy, który tym razem sam zaadaptował powieść na scenariusz. Autor powraca ze swoim dziełem na wielki ekran po nagrodzonej Oscarem i nominowanej aż w siedmiu kategoriach Pokucie z Keirą Knightley w roli głównej. To właśnie Pokuta przyniosła trzynastoletniej wówczas Saoirse Ronan pierwszą nominację do Oscara.

Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence i Edward pochodzą z zupełnie różnych światów. Ona jest córką biznesmena i utalentowaną skrzypaczką, on studentem historii, skorym do nagłych wybuchów gniewu. On żyje w stanie podniecenia, nie mogąc doczekać się rozkoszy pierwszej nocy. Ona jest pełna obaw, a myśl o małżeńskim rytuale wzbudza w niej na przemian odrazę i lęk. Ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której nic już nie będzie takie samo.

Na plaży Chesil – pełnometrażowy debiut uznanego reżysera teatralnego Dominica Cooke’a, z zachwycającymi zdjęciami wybitnego brytyjskiego operatora Seana Bobbitta, który jak nikt inny potrafi uchwycić piękno natury (Zniewolony. 12 Years a Slave) oraz sensualność aktorów (Michael Fassbender we Wstydzie). W rolach głównych wystąpili: trzykrotnie nominowana do Oscara Saoirse Ronan oraz wschodząca gwiazda brytyjskiego kina, Billy Howle (Dunkierka).

Liryczny, zachwycający film – gra wypartego pożądania, zabawna, delikatna i rozdzierająca serce” - Owen Gleiberman, Variety

To czuły i wartościowy film, znakomicie zagrany” - Peter Bradshaw, The Guardian

Pełen subtelnych, emocjonalnych niuansów” - Deborah Young, The Hollywood Reporter

Po pokazie filmu „Na plaży Chesil” zapraszamy na dyskusję z ekspertem:

Anna Golan – Psycholog, seksuolog kliniczny. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Zajmuje się między innymi edukacją seksualną oraz pomocą psychologiczną skierowaną do osób cierpiących z powodu problemów w życiu seksualnym, nadużywających pornografii, doświadczających kryzysu w relacjach partnerskich i rodzinnych, przygotowujących się do ujawnienia orientacji psychoseksualnej, potrzebujących wsparcia, jak i zainteresowanych rozwojem osobistym i rozwijaniem kompetencji interpersonalnych. Prowadzi terapię par i małżeństw.

Jest autorką wielu publikacji z dziedziny psychologii. Regularnie publikuje „Charakterach” oraz kwartalniku „Neuropozytywni” (magazyn pod patronatem European Federation of Neurological Associations). Jako ekspert współpracowała między innymi z pismami „Przyjaciółka”, „Zwierciadło”, „Twój Styl”, programem Dobry Seks gazeta.tv, Wirtualną Polską, Programem 1 Polskiego Radia, radiową Czwórką, TVP i TVN.

***

POKAZ PRZEDPREMIEROWY: NA PLAŻY CHESIL

27 czerwca, środa, godz. 18:00
Bilety dostępne on-line lub w kasach kina Praha

*CENY BILETÓW

Bilet normalny: 18,00 zł
Bilet ulgowy: 16,00 zł
Posiadacze „Karty Praha”: 14,00 zł

Szczegóły filmu

Tytuł oryginalny: 

On Chesil Beach

Czas trwania: 

105 min

Gatunek: 

Dramat

Produkcja: 

Wielka Brytania

Rok produkcji:

2017r.

Reżyser: 

Dominic Cooke

Obsada: 

Saoirse Ronan, Billy Howle, Anne-Marie Duffm, Adrian Scarborough i inni.
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.