Przejdź do treści
Kup bilety online w ekobilet.pl
view counter

Szczęśliwy Lazzaro (SALA POD SOWAMI)

Kino Praha - poster Szczęśliwy Lazzaro (SALA POD SOWAMI)

Nowy film wielokrotnie nagradzanej autorki „Cudów” Alice Rohrwacher, w którym jedną z głównych ról zagrała siostra reżyserki, równie utalentowana Alba Rohrwacher. 

"Tym filmem Rohrwacher wyrasta na jeden z najwyrazistszych głosów autorskiego kina europejskiego. Esencja Włoch, esencja kina." Artur Zaborski, Interia

"Szczęśliwy Lazzaro" to oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego. Koncentruje się wokół spotkania Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni.
Życie ich obu w odizolowanej wiosce pasterskiej Inviolata toczy się pod dyktando okropnej markizy Alfonsiny de Luny, królowej imperium tytoniowego i zarazem matki Tancrediego. 
Lojalna więź między młodymi mężczyznami zostaje przypieczętowana, kiedy Tancredi prosi Lazzaro, aby ten pomógł mu zorganizować własne porwanie.  Ten dziwny i nieprawdopodobny sojusz jest objawieniem dla Lazzaro i owocuje przyjaźnią tak cenną, że bohater będzie nawet podróżować w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu Tancrediego. Pierwszy raz w życiu Lazzaro trafi także do wielkiego miasta...
 

Szczegóły filmu

Tytuł oryginalny: 

Lazzaro Felice

Czas trwania: 

125 min

Gatunek: 

Dramat

Produkcja: 

Francja, Niemcy, Szwajcaria, Włochy

Rok produkcji:

2018r.

Reżyser: 

Alice Rohrwacher

Obsada: 

Adriano Tardiolo, Luca Chikovani, Alba Rohrwacher
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.