Przejdź do treści
Kup bilety online w ekobilet.pl
view counter

O nas

 

Nowe ekrany w Kinie Praha – doskonała jakość obrazu

    
Rewolucyjne zmiany w kinie Praha! Dzięki nowym ekranom projekcyjnym firmy Harkness Screens warszawskie kino może od dzisiaj poszczycić się nie tylko znakomitym dźwiękiem, jaki do tej pory towarzyszył projekcjom filmowym, ale również perfekcyjnym obrazem!
 
Modernizacja kina objęła trzy sale kinowe. Nowe ekrany Spectral 240, w jakie została wyposażona Praha, zapewniają szeroki kąt obserwacji, duży kontrast, jasny obraz i doskonałe kolory. Wyjątkowo elastyczny i odporny materiał wytwarzany jest wg jedynej w swoim rodzaju receptury firmy Harkness Hall. Wykonany z PVC, pokryty specjalnie napyloną powłoką aluminium, o bardzo dużym współczynniku odbicia światła i niewidocznymi szwami pozwala cieszyć się odbiorem nieskazitelnego obrazu oraz intensywnością kolorów.
 
Harkness Screens jest renomowanym producentem ekranów kinowych zawieszanych na stałych ramach ekranowych. Kino Praha mieści się na warszawskiej Pradze i dysponuje trzema klimatyzowanymi salami kinowym. Na wyposażenie kina składają się projektory cyfrowe NEC, Barco, tradycyjne projektory 35 mm oraz rzutniki multimedialne. Kino posiada również sprzęt satelitarny umożliwiający transmisje (LIVE) z imprez sportowych oraz koncertów z całego świata w jakości HD. 
 
 
O KINIE
Kino Praha, wybudowane w latach 1948 - 1949 według projektu Jana Bogusławskiego oraz Józefa Jerzego Łowińskiego, było pierwszym w Warszawie powojennym kinem. W roku 2005 gmach kina został zburzony i na jego miejscu, w 2007 roku, powstał sześciokondygnacyjny budynek z częścią biurową i trójsalowym multipleksem na 555 widzów. Na fasadzie budynku znajduje się dwanaście charakterystycznych płaskorzeźb znanych polskich aktorów. Wnętrze budynku przyozdabiają czarno-białe zdjęcia aktorów oraz trzy zachowane płaskorzeźby z dawnego budynku. 1 czerwca 2012 roku kino zmieniło operatora. Obecnie kinem zarządza spółka Meteora Films. 
 
ODKRYJ NOWĄ PRZESTRZEŃ
Kino położone jest w centrum starej Pragi przy ul. Jagiellońskiej 26. Doskonały dojazd oraz połączenie z Centrum, duża liczba miejsc parkingowych w bezpośrednim otoczeniu kina oraz stacja metra "Dworzec Wileński" to tylko niektóre z zalet z lokalizacji. Eleganckie, jasne, przestronne hole, wygodne i profesjonalnie wyposażone sale kinowe oraz kawiarnia i powiększający się sukcesywnie sklep kinowy budują przestrzeń chętnie odwiedzaną przez widzów również z innych dzielnic miasta, a także media i ekipy filmowe.
 
 
REPERTUAR
Repertuar kina to zarówno głośne premiery, jak i filmy artystyczne i nagradzane na festiwalach filmowych w Cannes, Berlinie czy Wenecji. Pokazy przedpremierowe, cykliczne projekcje klasyki kina światowego oraz weekendowy program dla dzieci to tylko niektóre z punktów nowego programu kina. Przeglądy, spotkania i festiwale filmowe to wydarzenia, które stale towarzyszą regularnemu repertuarowi kina.
 
SALE KINOWE
Kino dysponuje trzema klimatyzowanymi salami kinowymi:
  •     Sala nr 1 – 134 miejsca
  •     Sala nr 2 – 297 miejsc
  •     Sala nr 3 – 124 miejsca

Na wyposażenie kina składają się projektory cyfrowe NEC, Barco, tradycyjne projektory 35 mm oraz rzutniki multimedialne. Posiadamy sprzęt satelitarny umożliwiający transmisje (LIVE) z imprez sportowych oraz koncertów z całego świata w jakości HD. Kino posiada także możliwość wyświetlania filmów w systemie interlockowym oraz dysponuje łączem internetowym o przepustowości umożliwiającej transmisję wydarzeń z kina online. Kino obsługuje system dźwiękowy Dolby Digital Surround EX for Cinema Professionals.
 
Kino przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych (do dyspozycji m.in. winda, toaleta oraz wyznaczone specjalne miejsca na salach).
 
Kino Praha jest członkiem Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Sieci Polskich Kin Cyfrowych oraz prestiżowej sieci kin Europa Cinemas.
 
W kinie Praha jest strefa bezpłatnego dostępu do internetu WIFI: nitronet.pl/kinopraha
 
 
 
 
PRZYJDŹ I ZOBACZ. POLUB NAS. ZAKOCHAJ SIĘ W KINIE.